Legia oficjalnie ogłasza kolejny transfer. Carlitos nową gwiazdą mistrzów Polski

Carlitos podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Król strzelców ubiegłego sezonu ekstraklasy będzie występował z nr 27 - poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej mistrz Polski.

28-letni Hiszpan w minionym sezonie Ekstraklasy zdobył 24 bramki w 36 meczach, zostając królem strzelców rozgrywek. Rok spędzony w krakowskiej Wiśle był jego pierwszym na polskich boiskach.

Legia Warszawa. Carlitos to nie koniec. Steliano Filip o krok od mistrzów Polski

Carlitos, Legia i Lech

- Jesteśmy podekscytowani faktem, że dołącza do nas zawodnik tej klasy. Carlitosowi bardzo zależało, żeby grać dla Legii. Wybrał nasz klub, mimo że miał wiele innych propozycji. Ma za sobą świetny sezon, w którym zdobył 24 bramki, w dodatku był prawdziwym liderem swojej drużyny. Mamy przekonanie, że będzie dużym wzmocnieniem na boisku i w szatni - mówi Ivan Kepcija, dyrektor techniczny klubu, cytowany przez serwis legia.com.

O usługi Carlitosa starał się również Lech Poznań. Ostatecznie Hiszpan otrzymał jednak znacznie lepsza ofertę z warszawskiego klubu.

Ekstraklasa. Tak Legia Warszawa czekała na transfer Carlitosa. Dariusz Mioduski i Ivan Kepcija jak "Siara" i "Wąski" z Killera

Ile Legia zapłaciła?

Według nieoficjalnych informacji Legia za swoja nową gwiazdę zapłaciła około pół miliona euro.