Kibole z Lublina wygonili z treningu... przedszkolaków Legii Warszawa

Skandal w Lublinie! Kibole Motoru przegonili z boiska młodzików, uczestniczących w projekcie Legia Soccer Schools.

W Lublinie zaplanowano pierwszy trening najmłodszych adeptów futbolu w ramach projektu Legia Soccer Schools, w którym bierze udział 80 przedszkoli w całej Polsce. W zajęciach miało uczestniczyć 30 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Jak wynika z informacji polsatsport.pl do treningu nie doszło, bo kibole miejscowego Motoru przegonili najmłodszych piłkarzy wraz z ich rodzicami.  

- Na boisko weszła grupa około 40 młodych mężczyzn, którzy przedstawili się jako kibice Motoru Lublin. Zaczęli przesuwać sprzęt i grać w piłkę, "prosząc" trenerów i rodziców o opuszczenie boiska. Mężczyźni mieli przy tym wyrażać się w wulgarny sposób. Rodzice, gdy zauważyli, co się dzieje, postanowili nie ryzykować i nie zdecydowali się ani na wejście na boisko, ani na „negocjacje” z rosłymi kibolami – powiedział lubelskiemu wydaniu Gazety Wyborczej menedżer Legia Soccer Schools, Marcin Harasimowicz.

Oświadczenie Motoru Lublin

"W imieniu klubu Motor Lublin SA pragnę oświadczyć, że nie mamy nic wspólnego z wydarzeniami do jakich doszło w minioną niedzielę przy okazji zajęć w ramach programu „Legia Soccer Schools”. Jednocześnie ubolewamy, że doszło do incydentu rzucającego negatywne światło na klub i społeczność piłkarską w naszym mieście. Mamy również nadzieję, że nie wpłynie to na zniechęcenie się dzieci, które były świadkami zajścia, do uprawiania piłki nożnej. Głęboko leży nam na sercu rozwijanie miłości do sportu u najmłodszych i kształtowanie u nich nawyków zdrowego trybu życia. Dlatego staramy się współpracować z wieloma klubami sportowymi, przedszkolami, szkołami i innymi instytucjami, by lubelskie dzieci miały jak najlepsze warunki do uprawiania sportu, a zwłaszcza zależy nam na popularyzacji piłki nożnej" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.