Skontaktuj się z nami
Nasi Partnerzy
Inne serwisy
Skontaktuj się z nami
Nasi Partnerzy
Inne serwisy
Szczęsny to pięciokrotny mistrz Polski z czterema różnymi klubami - Legią, Widzewem Łódź, Polonią Warszawa i Wisłą Kraków. Przy Łazienkowskiej grał w latach 1987 - 1996. Szczęsny, w przeciwieństwie do syna, nie odegrał dużej roli w reprezentacji Polski. Rozegrał w niej siedem meczów.
Malarz do Legii trafił zimą 2015 roku z GKS Bełchatów. Chociaż początkowo pełnił rolę zmiennika Duszana Kuciaka, to po odejściu Słowaka do angielskiego Hull City jest niepodważalnym numerem jeden w bramce Legii. W przeszłości doświadczony golkiper grał m.in. w Amice Wronki, Lechu Poznań czy Panathinaikosie Ateny.
Mandziejewicz to dwukrotny mistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski z Legią. Na Łazienkowską trafił w 1993 roku ze Śląska Wrocław. W stolicy spędził trzy lata. Po odejściu z Legii grał m.in. w klubach austriackich i GKS Katowice. Bez występów w reprezentacji Polski.
Bereszyński do Legii trafił zimą 2013 roku z Lecha Poznań. Chociaż na Łazienkowską trafiał jako napastnik, to trener Jan Urban przekwalifikował go na stałe na prawego obrońcę. W niespełna cztery lata pobytu w stolicy Bereszyński zdobył z Legią trzy mistrzostwa kraju i dwa Puchary Polski.
Jacek Zieliński to legenda Legii. W głosowaniu kibiców na stulecie klubu został wybrany do najlepszej jedenastki w historii. Przy Łazienkowskiej spędził niemal całą karierę - do Legii trafił wiosną 1992 roku z Iglopoolu Dębica. Dla Legii rozegrał 404 mecze, co jest drugim wynikiem w historii klubu. Na swoim koncie ma trzy mistrzostwa i trzy Puchary Polski.
Michał Pazdan do Legii trafił latem 2015 roku z Jagiellonii Białystok. Zawodnik szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce i zyskał miano najlepszego środkowego obrońcy w ekstraklasie. Został odkryciem Euro 2016, gdzie zrobił furorę występami w zespole prowadzonym przez Adama Nawałkę.
Marek Jóźwiak zawodnikiem Legii został wiosną 1988 roku. Przy Łazienkowskiej grał do końca sezonu 1995/96. Potem przeniósł się do Guingamp, do Warszawy wrócił wiosną 2002 roku i spędził w niej jeszcze 3,5 sezonu. Łącznie dla Legii rozegrał 348 meczów, jest piątym zawodnikiem w historii pod tym względem. Z klubem zdobył trzy mistrzostwa i cztery Puchary Polski.
Maciej Dąbrowski to jeden z najnowszych nabytków stołecznego klubu. Do Legii trafił tego lata z Zagłębia Lubin. O miejsce w podstawowym składzie drużyny Besnika Hasiego będzie walczył z Jakubem Rzeźniczakiem i Jakubem Czerwińskim.
Grzegorz Lewandowski w Legii grał tylko przez dwa sezony. W pierwszym zdobył z warszawiakami potrójną koronę w Polsce, w drugim występował z nim w Lidze Mistrzów. Na swoim koncie ma pięć występów w reprezentacji Polski.
Adam Hlousek zawodnikiem Legii został zimą 2015 roku. Czech trafił na Łazienkowską z niemieckiego VfB Stuttgart. W pół roku z zespołem zdobył dublet i awansował do Ligi Mistrzów.
Radosław Michalski to trzykrotny mistrz Polski - dwa tytuły zdobywał z Legią, jeden z Widzewem, do którego odszedł z Łazienkowskiej w 1996 roku. W Legii Michalski spędził cztery sezony, zagrał w niej 134 mecze. Jest 28-krotnym reprezentantem Polski.
Tomasz Jodłowiec do Legii trafił zimą 2013 roku ze Śląska Wrocław. W 3,5 sezonu zdobył z klubem trzy mistrzostwa i trzy Puchary Polski. Jest 49-krotnym reprezentantem Polski.
Ryszard Staniek do Legii trafił latem 1995 roku i spędził w niej trzy sezony. W pierwszym grał w Lidze Mistrzów, w drugim sięgnął po Puchar Polski, a w trzecim po Superpuchar. Zabrakło mu najważniejszego trofeum - mistrzostwa kraju. Legię opuścił latem 1998 roku przenosząc się do Odry Wodzisław Śląski. 12-krotny reprezentant Polski.
Vadis Odjidja-Ofoe, podobnie jak Maciej Dąbrowski, do Legii trafił tego lata. Belg grał wcześniej w RSC Anderlechcie, HSV Hamburg, Club Brugge i Norwich FC. W zeszłym sezonie był też wypożyczony do angielskiego Rotheram United. Jest trzykrotnym reprezentantem Belgii
Leszek Pisz, podobnie jak Jacek Zieliński, to jedna z legend Legii. Zawodnik również został wybrany do jedenastki na stulecie klubu. Z Legią zdobył trzy tytuły mistrza Polski, cztery krajowe Puchary, dwa Superpuchary. Jako kapitan wprowadził zespół do Ligi Mistrzów. W barwach klubu z Łazienkowskiej rozegrał łącznie 285 meczów, w których strzelił 62 gole. Te najbardziej efektowne po kapitalnych rzutach wolnych.
Thibault Moulin, tak jak Vadis Odjidja-Ofoe i Maciej Dąbrowski, do Legii trafił tego lata. Pomocnik wcześniej reprezentował barwy belgijskiego Waasland-Beveren.
Jacek Bednarz grał w Legii w latach 1994 - 2000. W tym czasie zdobył z klubem mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Przy Łazienkowskiej rozegrał 213 meczów. Pięciokrotny reprezentant Polski karierę skończył w Pogoni Szczecin.
Guilherme zawodnikiem stołecznego klubu został zimą 2014 roku. Chociaż jego początek w klubie utrudniła kontuzja, to po pół roku leczenia Brazylijczyk został podstawowym zawodnikiem w zespołach Henninga Berga, Stanisława Czerczesowa i Besnika Hasiego. Skrzydłowy próbowany był na kilku pozycjach, w tym także na lewej obronie.
Jerzy Podbrożny spędził w Legii 2,5 sezonu podczas których sięgnął po dwa mistrzostwa, dwa Puchary Polski i Superpuchar. Dla warszawskiego klubu strzelił 55 goli, co daje mu 19. miejsce w historii pod tym względem. Z Legii odszedł latem 1996 do hiszpańskiego CP Merida. Na swoim koncie ma sześć występów w reprezentacji Polski.
Michał Kucharczyk do Legii trafił w 2010 roku ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Jak dotąd zawodnik w każdym sezonie przy Łazienkowskiej zdobywał co najmniej jedno trofeum. W wieku 25 lat na swoim koncie ma już trzy mistrzostwa kraju i pięć Pucharów Polski.
Cezary Kucharski do Legii trafiał aż czterokrotnie. Po raz pierwszy jako wzmocnienie na Ligę Mistrzów w 1995 roku ze szwajcarskiego FC Aarau. Potem na Łazienkowską wracał jeszcze w 1998 roku (na półtora roku), w 2000 roku (na trzy sezony) i 2006 roku (na pół sezonu). Kucharski zagrał dla Legii w 208 spotkaniach w których zdobył 79 bramek. Zdobył z nią dwa mistrzostwa i Puchar Polski.
Nemanja Nikolić piłkarzem Legii jest od niewiele ponad roku. W jeden sezon Serb z węgierskim paszportem podbił serca kibiców z Łazienkowskiej. W poprzednich rozgrywkach napastnik walnie przyczynił się do zdobycia dubletu przez drużynę Stanisława Czerczesowa. W 55 meczach strzelił 36 goli, zdobył koronę króla strzelców.