Że(L)azna jedenastka, czyli podsumowanie tygodnia (35): Wstydliwy remis i przewrót przy Łazienkowskiej

Że(L)azna jedenastka, czyli tydzień Legii w 11 migawkach. Dziennikarze serwisu Legia.sport.pl przedstawiają najważniejsze wydarzenia, opisują Legię cytatami, liczbami, czasem komiksami. Kto był bohaterem, za co kubeł lodu, co słychać w innych sekcjach?

WYDARZENIE TYGODNIA

WYDARZENIE TYGODNIA. Zawstydzający remis Legii z Termaliką. Zawodnicy Henninga Berga tylko zremisowali 1:1 z beniaminkiem ekstraklasy po bardzo słabym meczu. Goście debiutujący przy Łazienkowskiej na tle Legii wypadli nadspodziewanie dobrze i niewiele brakowało, aby z Łazienkowskiej wywieźli trzy punkty. Wicemistrzowie Polski po remisie z Termaliką tracą już osiem punktów do liderującego Piasta.

(ANTY)BOHATER TYGODNIA

(ANTY)BOHATER TYGODNIA. - Dopóki Henning Berg jest trenerem pierwszego zespołu, to ma nasze pełne poparcie - mówił niedawno prezes stołecznego klubu. O tym, że to tylko puste słowa Leśnodorski przekonał wszystkich w poniedziałek, kiedy z Legii wypłynęła informacja o niepewnej przyszłości norweskiego szkoleniowca.
Prezes wicemistrzów Polski w programie "TOK gra Legia" otwarcie przyznał, że zmiana na stanowisku trenera pierwszego zespołu jest tylko kwestią czasu. Leśnodorski potwierdził także, że jest już po wstępnych rozmowach z następcą Berga. Sposób, w jaki warszawiacy nieuchronnie rozstają się z Norwegiem należy uznać za nieprofesjonalny. Twarzą tej szopki jest właśnie Leśnodorski.

Henning Berg Henning Berg FOT. KUBA ATYS

ZDJĘCIE TYGODNIA

ZDJĘCIE TYGODNIA. Reakcja Henninga Berga na wydarzenia w meczu Legii z Termaliką.

Henning Berg i Bogusław Leśnodorski Henning Berg i Bogusław Leśnodorski Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

LICZBA TYGODNIA

LICZBA TYGODNIA. 638 - tyle dni na stanowisku trenera Legii będzie w czwartek Henning Berg. To najlepszy wynik ze wszystkich trenerów w polskiej ekstraklasie. Po meczu z Napoli okaże się, czy licznik się zatrzyma, a jeśli tak - to kto będzie następcą Norwega.

MISZAF O NISZACH

MISZAF O NISZACH*. W weekend ruszyły rozgrywki z udziałem koszykarzy i siatkarzy Legii. Zawodnicy Michała Spychały wygrali w sobotę na wyjeździe 74:67 z AZS AWF Mickiewicz - Rozmus Katowice w pierwszej kolejce I ligi. Od wyjazdowej porażki sezon II ligi zaczęli siatkarze. Legioniści przegrali z rezerwami AZS UWM Olsztyn 2:3. W sobotę będzie można obejrzeć siatkarzy w hali CRS na Bielanach (ul. Lindego 20) w meczu z Czołgiem AZS UW (godz. 17).

*Michał Szaflarski - dziennikarz Legia.sport.pl, specjalista od niszowych drużyn i sportów w Warszawie

CYTAT TYGODNIA

CYTAT TYGODNIA. - Stanisław Czerczesow był już w Warszawie, ale nie ustalaliśmy żadnych szczegółów - powiedział Bogusław Leśnodorski w audycji ?TOK gra Legia? o potencjalnie nowym trenerze Legii, który w najbliższych dniach ma zastąpić Henninga Berga

TWEET TYGODNIA

TWEET TYGODNIA. Michał Zachodny o meczu Legii z Termaliką.

 

 

Napoli - Club Brugge 5:0 Napoli - Club Brugge 5:0 SALVATORE LAPORTA/AP

KONFERENCJA KONFERA

KONFERENCJA KONFERA*.

1) Po meczu z Napoli czy po spotkaniu w Zabrzu? Kiedy z posadą szkoleniowca pierwszej drużyny Legii Warszawa pożegna się Henning Berg?

2) Stanisław Czerczesow czy ktoś inny? Kto zostanie trenerem Legii po zwolnieniu Henninga Berga?

3) Nauka czy punkty? Jakim wynikiem zakończy się czwartkowe spotkanie Legii z SSC Napoli w Lidze Europy? Czy wicemistrzowie Polski nawiążą walkę z faworyzowanymi Włochami czy też otrzymają bolesną lekcję zawodowego futbolu?

*Konrad Ferszter - dziennikarz Legia.sport.pl, który zadaje pytania o najbliższy tydzień

Henning Berg i Bogusław Leśnodorski Henning Berg i Bogusław Leśnodorski Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

KUBEŁ LODU BARTKA KUBIAKA

KUBEŁ LODU BARTKA KUBIAKA*.

Szefowie Legii prowadzą rozmowy z innymi trenerami i publicznie o tym informują. Oczywiście nie jest to w porządku wobec obecnego trenera, ale powszechne oburzenie mnie trochę dziwi. Dlaczego? Bo pamiętam, że w grudniu 2013 r. było to samo. Wówczas rozmów z Henningiem Bergiem też nie udało się utrzymać w tajemnicy, a Jan Urban też do końca mówił (raczej nie udawał), że o niczym nie wie. W Legii takie są po prostu standardy. Im szybciej je zaakceptujemy, tym lepiej. Bo na ich zmianę - patrząc przez pryzmat ostatnich dwóch lat - raczej się nie zanosi...
*Bartek Kubiak - dziennikarz Legia.sport.pl, który szuka słabych punktów.

*Bartek Kubiak - dziennikarz Legia.sport.pl, który szuka słabych punktów

Legia - Rosenborg (1995 rok) Legia - Rosenborg (1995 rok) Fot. Andrzej Iwańczuk / AG

ZDARZYŁO SIĘ.

ZDARZYŁO SIĘ. Pierwsza porażka w Lidze Mistrzów. Po efektownym awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów i pokonania Rosenborga Trondheim w pierwszej kolejce rozgrywek warszawiacy doznali pierwszej porażki. Drużyna prowadzona przez Pawła Janasa na mecz ze Spartakiem w Moskwie pojechała w roli lidera grupy. 27.09.1995 roku z Rosji legionistom nie udało się przywieźć jednak punktów.
Mistrzowie Polski przegrywali do przerwy 0:1 po bramce zdobytej przez Jurija Nikiforowa z rzutu karnego w 14 min. Na 2:0 siedem minut po przerwie podwyższył Siergiej Juran. Honorowego gola dla warszawiaków, na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, strzelił Marek Jóźwiak.

Skład Legii: Maciej Szczęsny ? Marek Jóźwiak, Jacek Zieliński, Zbigniew Mandziejewicz, Radosław Michalski (70' Adam Fedoruk) ? Grzegorz Lewandowski (33' Krzysztof Ratajkczyk), Leszek Pisz, Tomasz Wieszczycki, Jacek Bednarz ? Cezary Kucharski, Ryszard Staniek (84' Andrzej Kubica)

CO NAS CZEKA W TYM TYGODNIU?

CO NAS CZEKA W TYM TYGODNIU? Pożegnanie z Henningiem Bergiem. Niezależnie od wyniku w konfrontacji z Włochami, wszystko wskazuje na to, że przy Łazienkowskiej dochodzi właśnie do przewrotu. W normalnych okolicznościach czwartkowy mecz z Napoli byłby wydarzeniem miesiąca (godz. 21.05, transmisja w TVP 2 i Canal+). Zamiast na Gonzalo Higuaina czy Marka Hamsika, oczy większości skierowane będą na ławkę rezerwowych i trybunę VIP (tam mecz ma obejrzeć następca Berga - Stanisław Czerczesow)

Niedzielny mecz z Górnikiem Zabrze na wyjeździe będzie najprawdopodobniej ostatnim pod wodzą Norwega. Rywale legionistów zajmują obecnie 15. miejsce w tabeli. Warszawianie do prowadzącego Piasta Gliwice tracą osiem punktów.

Więcej o: