8 najlepszych cytatów Stanisława Czerczesowa. The best of! [RANKING SPORT.PL]

Stanisław Czerczesow. Albo się go kocha, albo nienawidzi. Tak barwnej postaci w ekstraklasie nie było od dawna. Oto nasz czerczesowowy top wszchczasów!
Stanisław Czerczesow Stanisław Czerczesow FOT. KUBA ATYS

8. Za chwilę mam samolot

11 maja Legia przegrała w Gdańsku z Lechią 0:2. Mimo że "Wojskowi" tym meczem mogli zapewnić sobie tytuł mistrzowski, to Rosjanin wystawił eksperymentalny skład.

- Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to proszę, byle szybko, bo zaraz mamy samolot. Jeszcze raz o skład? Musiałem dokonać zmian, bo w przeciwieństwie do naszych ligowych rywali graliśmy w europejskich pucharach i mamy znacznie więcej meczów w nogach, niż oni. Nie mogłem ryzykować zdrowia piłkarzy, którzy nie byli przygotowani w stu procentach. Dziękuję, ciao, arrivedrci

Stanisław Czerczesow Stanisław Czerczesow Legia.com

7. Chciał telewizor, dostał lodówkę

Przejście Kaspra Hamalainena do Legii było jednym z największych transferów w ekstraklasie od lat. Okazuje się, że Rosjanin miał co do tego trochę wątpliwości. Potrzebował zawodnika na inną pozycję, co zmetaforyzował tak:

- Miałem dwie lodówki, ale nie miałem telewizora. Kupili mi trzecią lodówkę

Czerczesow Czerczesow gazeta.tv

6. Snapchaty, Instagramy, "Fejsbuki"

Czerczesow tylko pozornie wygląda, jak człowiek z poprzedniej epoki. Okazuje się, że jest całkiem na czasie:

- Trener nie może nie nadążać za piłkarzami, a czasu nie cofniesz. Ja nawet iPhona kupiłem, żeby piłkarzy zrozumieć - powiedział w programie "Sam na Sam z Wilkowiczem".

Trener Legii Warszawa Stanisław Czerczesow Trener Legii Warszawa Stanisław Czerczesow FOT. KUBA ATYS

5. Dziennikarze muszą płacić

O Czerczesowie było głośno, jeszcze zanim oficjalnie trafił do Legii. Twardy, zimny i niepokonany - taką miał opinię, która powstała w oparciu o jego syberyjską aparycję. Wydawało się, że wszystkie memy powstały na wyrost. Czy aby na pewno? Rosjanin tak się przywitał z dziennikarzami:

- Poproszono mnie aby pierwsze 15 minut treningu było otwarte dla dziennikarzy. Zgodziłem się, ale patrzcie na zegarki, bo każda minuta dłużej to parę euro na rzecz klubu - żartował.

Stanisław Czerczesow i jego niedźwiedź w internetowych memach. Stanisław Czerczesow i jego niedźwiedź w internetowych memach. Twitter.com / Screen

4. Memy z niedźwiedziem? Czerczesow się nie obraził

Czerczesow na niedźwiedziu - to chyba najpopularniejszy mem o Rosjaninie. Wielu by się obraziło, a on nie:

- Rzeczywiście przyjechałem do Warszawy ze swoim niedźwiedziem. Obecnie przebywa on w tutejszym ZOO, ale mogę go odwiedzić w każdej chwili.


Czerczesow Czerczesow fot.sport.pl

3. Czerczesow vs dziennikarze

Czerczesow w rozmowach z dziennikarzami potrafi im dowalić:

- Wygrywając z Lechią, sprawię, że trener Nowak nie awansuje z drużyną do pierwszej ósemki? Nie rozumiem, o co chodzi w tym pytaniu.. Momentami zadajecie je, jak mała dziewczynka: "Co będzie, kiedy dorosnę?", "czy będę ładna?", "czy wyjdę za mąż?", "czy urodzi mi się syn?". "A może on wejdzie na drzewo?" A co będzie, jeżeli spadnie z drzewa?

Stanisław Czerczesow Stanisław Czerczesow Legia.com

2. Starcie z Żelisławem Żeżyńskim

Czerczesow w ostatni piątek wściekł się na Żelisława Żyżyńskiego, dziennikarza nc+. Co go tak wkurzyło? To, że po zwycięstwie 4:0 z Cracovią usłyszał słowo "kryzys".

Stanisław Czerczesow na konferencji po meczu z Górnikiem Łeczna (2:1) Stanisław Czerczesow na konferencji po meczu z Górnikiem Łeczna (2:1) https://youtu.be/4an6l5PXiZM

1. Czerczesow pozdrawia małżonkę

Najlepsza scena z konferencji prasowej:

- Zagraliśmy 85 minut dobrego meczu, a wy ciągle pytacie o te gorsze pięć minut. Mówmy o tym co pozytywne - wzywał Czerczesow.

Pytał retorycznie: - Pięć minut i pięć minut. Nie widział Pan doskonałego podania Ondreja Dudy do Nemanji Nikolicia?

- Z taką filozofią życiową nigdy się pan nie ożeni - żartował Rosjanin.

Dziennikarz do którego skierowane były te słowa pokazał Czerczesowowi obrączkę, na co ten odpowiedział: - Pozdrowienia dla małżonki.