Sport.pl

Piłka wodna. Król strzelców ligi przechodzi z Legii do niemieckiej ekstraklasy

24-letni Litwin Jan Bakulo, który w ostatnim sezonie grał w drużynie waterpolo Legii i był królem strzelców ekstraklasy, przechodzi do zespołu wicemistrza Niemiec ASC Duisburg.


O transferze Bakulo z Legii do niemieckiego klubu poinformował serwis legionisci.com. - Jestem bardzo zadowolony z mojego kolejnego pobytu w Warszawie. Po sezonie gry w Legii Warszawa, otrzymałem propozycję od drużyny ASC Duisburg, której nie dało się odrzucić. Pomimo to Warszawa będzie zawsze w moim sercu i mam nadzieję, że zagram jeszcze w barwach Legii - powiedział serwisowi Bakulo.

24-letni zawodnik w minionym sezonie zajął z Legią trzecie miejsce w ekstraklasie. Z 82 bramkami na koncie zdobył tytuł króla strzelców. Jan Bakulo w przeszłości grał już w Niemczech, w White Sharks Hannower. Z drużyną z Duisburga powalczy w drugiej połowie września w II rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów o fazę grupową. Podczas niedawnego turnieju towarzyskiego w Duisburgu nowy klub litewskiego zawodnika pokonał m.in. reprezentację Polski.

Więcej o: