Kacper Żuk wygrywa turniej za turniejem. W sobotę triumfował na Malcie

16-letni tenisista Klubu Tenisowego Legia Warszawa Kacper Żuk triumfował w niedzielę w turnieju ITF San Michel na Malcie. W finale Polak pokonał Francuza Hugo Gastona 2:6, 6:1, 6:2.


W pierwszej rundzie turnieju na Malcie rozstawiony z numerem pierwszym tenisista otrzymał wolny los, w drugiej pokonał 6:2, 6:1 Brytyjczyka Jacka Burkilla, a w trzeciej 6:1, 6:2 Rosjanina Ilgiza Valieva. Do półfinału legionista awansował po kreczu rywala, Belga Tibo Colsona, a w pojedynku o finał łatwo pokonał Brytyjczyka Jamesa Davisa 6:2, 6:1. Jedynego seta w całym turnieju Żuk stracił w finałowej potyczce z Hugo Gastonem. Francuz wygrał pierwszego seta 6:2, ale Polak wygrał wysoko dwa kolejne 6:1, 6:2 i triumfował w turnieju.

Dla zawodnika Legii to czwarty w tym roku wygrany międzynarodowy turniej tenisowy do lat 18. Wcześniej wygrywał w Szczecinie, Trnavie na Słowacji i Dausze w Katarze. Żuk po powrocie do zdrowia po kontuzji pleców i rehabilitacji ma imponujące statystyki. W tym roku wygrał wszystkie 21 meczów w grze pojedynczej i osiem z dziewięciu w deblu. W rankingu juniorów ITF awansował od początku roku aż o 2073 miejsca, najwięcej ze wszystkich zawodników w tej kategorii wiekowej na świecie, i zajmuje obecnie 252. pozycję. Przed nim jest tylko czterech Polaków.