Siatkarze Legii zagrają o utrzymanie w II lidze

W środę siatkarze Legii zagrają z SKS Hajnówka piąty, decydujący mecz pierwszej rundy fazy play-out o utrzymanie w II lidze.


W sezonie zasadniczym MKS MDK Legia Warszawa zajęła siódme miejsce w tabeli grupy 4 II ligi. Oznaczało to. że w pierwszej rundzie fazy-out o utrzymanie stołeczni siatkarze będzie się mierzyli z drużyną SKS Hajnówka, która w tabeli uplasowała się jedno miejsce niżej. I runda fazy play-out rozgrywana jest do trzech zwycięstw.

Dotychczas w rywalizacji z zespołem z Hajnówki rozegrano cztery spotkania. W pierwszych dwóch, rozegranych w stolicy, legioniści pokonali rywali nie tracąc nawet seta i do końcowego zwycięstwa potrzebowali jednego zwycięstwa na Podlasiu. W Hajnówce lepsi okazali się jednak gospodarze, dwukrotnie pokonując Legię 3:1. O losach rywalizacji przesądzi decydujący, piąty mecz. Zostanie on rozegrany w środę o godzinie 19.30 w hali Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Naddnieprzańskiej 2/4 w Warszawie.

Zwycięzca zapewni sobie utrzymanie w lidze. Pokonany zespół zagra z kolei w drugiej rundzie fazy play-out z gorszym z pary UMKS MOS Wola Warszawa - KS Wicher Wilkasy. Przegrany w II rundzie spadnie do III ligi.