Legia podpisała umowę z łyżwiarzami szybkimi

W poniedziałek Legia podpisała kolejną umowę o współpracy, tym razem z Fundacją Łyżwiarstwa i Sportów Wrotkarskich Legia. W ten sposób powołano do życia Sekcje Łyżwiarstwa Szybkiego stołecznego klubu. Barwy nowopowstałej sekcji będzie reprezentował m.in. Artur Nogal, olimpijczyk z Soczi.


Po koszykówce, hokeju, rugby, piłce wodnej, boksie i siatkówce łyżwiarstwo szybkie jest kolejną sekcją, która będzie współpracować z klubem z Łazienkowskiej. Każdą umowę, którą podpisywaliśmy z sekcjami traktujemy jako ogromny sukces. Tak również jest w tym przypadku. Wierzymy, że Legia będzie naprawdę Wielka. W ostatnich miesiącach nastąpił bum zainteresowania łyżwiarstwem szybkim, głównie za sprawą sukcesów olimpijskich. To dobry moment na stworzenie silnej sekcji w stolicy, szczególnie że będzie działać pod szyldem o tak wspaniałej multidyscyplinarnej tradycji. Tym bardziej że przez lata Legia miała swoich panczenistów. -powiedział Jakub Szumielewicz , dyrektor wykonawczy i członek zarządu Legii.

Sekcja łyżwiarstwa szybkiego - podobnie jak pozostałe - ma prawo do użytkowania barw i herbu Legia. Trenerem panczenistów będzie uczestnik Igrzysk w Vancouver Sławomir Chumura. Inny olimpijczyk Artur Nogal (startował w Soczi) ma za to reprezentować barwy sekcji. Trzon zespołu mają stanowić jednak zdolni juniorzy trenujący łyżwiarstwo w Warszawie.

Bazą treningową panczenistów ma być tor łyżwiarski na Stegnach.

Sekcja łyżwiarska Legii zakończyła swoją działalność w latach siedemdziesiątych. Po jej likwidacji większość zawodników przeszła do Marymontu Warszawa.