Pierwsze sparingi siatkarzy MKS MDK Legii

Najpierw z Lechią Tomaszów Mazowiecki było 3:1 (25:27, 25:17, 27:25, 25:23), potem 1:3 (23:25, 25:16, 21:25, 22:25). - Gra zespołu wyglądała dosyć nierówno, momentami falowała. Ale to normalne na tym etapie przygotowań - mówi trener zespołu Michał Rybak.


Legia, która w najbliższym sezonie wystartuje pod nazwą MKS MDK w czwartej grupie drugiej ligi, jest już po obozie przygotowawczym w miejscowości Gawrych Ruda. Zespół trenera Michała Rybaka trenuje w Warszawie i rozgrywa pierwsze mecze kontrolne. W poniedziałek, w Spale, warszawiacy dwukrotnie zagrali z innym drugoligowcem - Lechią Tomaszów Mazowiecki. Pierwszy mecz wygrali 3:1, drugi takim wynikiem przegrali.

Rybak pierwsze sprawdziany skomentował tak: - Cieszę się przede wszystkim z możliwości grania i sprawdzenia formy wszystkich zawodników. Gra zespołu wyglądała dosyć nierówno, momentami falowała. Dobre fragmenty przeplatane były tymi gorszymi. To normalne na tym etapie przygotowań. Dzięki tym sparingom wiemy, nad czym mamy pracować w toku dalszych przygotowań i jak poprawić naszą grę.

Następny sparing MKS MDK Legia rozegra w sobotę - w Skarżysko-Kamiennej rywalem będzie miejscowy trzecioligowiec SAF SF Wioletta. Potem, do końca sierpnia, siatkarze trenować będą w Warszawie. Sezon drugiej ligi rusza 27 września, a Legia zacznie od wyjazdowego starcia z SKS Hajnówka.