Nowa sekcja w Legii. Klub podpisał umowę z pływakami

Legia powiększyła się o kolejną sekcję. W środę klub podpisał umowę licencyjną z Klubem Pływackim Legia Warszawa - poinformowała oficjalna strona klubu.


Sekcja pływacka Legii szkoli około 400 dzieci, w kadrze szkoleniowej są między innymi Agata Korc (olimpijka z Pekinu), Łukasz Drzewiński (olimpijczyk Ateny 2004. finalista mistrzostw świata i Europy, wicemistrz Europy juniorów, brązowy medalista Uniwersjady, wielokrotny mistrz i rekordzista Polski) czy olimpijczyk z Pekinu 2008 Michał Rokicki.

- Nie interesują nas wyniki dzieci 12-13 letnich. Pływanie to zbyt żmudny sport, aby nie dać dzieciom pola do zabawy. Dlatego w tym wieku pracujemy aby nasi zawodnicy zakochiwali się w pływaniu. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie mocnej drużyny. Jesteśmy byłymi pływakami i doskonale zdajemy sobie sprawę, że właśnie z silnej grupy można mogą dopiero wyjść osoby, który będą sięgały po poważne sukcesy w rywalizacji seniorów - powiedział oficjalnej stronie legia.com Drzewiński, który jest prezesem stowarzyszenia pływaków.

- Nieustająco pracujemy nad przywróceniem wartości słowom Wielka Legia. Nie wszyscy przecież muszą chcieć grać w futbol, dlatego otwieramy się na inne dyscypliny sportu, które od zarania dziejów Legii przynosiły chlubę stolicy. Pływanie pod szyldem Legii w Warszawie funkcjonowało od 1927 roku. Podpisy złożone dziś pod umową z sekcją pływacką powiększają legijną rodzinę - powiedział po podpisaniu umowy dyrektor wykonawczy Legii Jakub Szumielewicz.

Pływacy to kolejna po koszykówce, hokeju, waterpolo, siatkówce i rugby sekcja, z którą Legia podpisała umowę.