Koszykówka. Porażka Legii w pierwszym półfinale

W pierwszym meczu półfinału play-offów koszykarskiej I ligi Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Sokołem Łańcut (84:76). Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne spotkanie w niedzielę o 17:30
Podopieczni Piotra Bakuna szybko przekonali się, jak ciężkim terenem jest hala w Łańcucie (gospodarze w tym sezonie przegrali u siebie tylko raz). Legioniści w pierwszej kwarcie dali się zdominować, przegrywając nawet 13-stoma punktami. Ostatecznie ta część gry skończyła się wynikiem 26:19.

Dalej rywalizacja była zdecydowanie bardziej wyrównana. "Wojskowi" gonili, w najlepszym momencie zmniejszyli stratę punktową nawet do czterech punktów. Warszawianie wygrali trzecią kwartę, co było świetną zapowiedzią dla finałowej rozgrywki.

I rzeczywiście było ciekawie. Na cztery minuty przed końcem obie drużyny różniły zaledwie cztery punkty. Jednak na finiszu to gospodarze wykazali się znacznie większą skutecznością - w samej końcówce "odjechali" Legii i wygrali cały mecz 84:76.

W barwach stołecznej ekipy najskuteczniejszymi zawodnikami byli: Adam Parzych i Michał Aleksandrowicz (po 12 punktów). Drugi mecz pomiędzy Legią i Sokołem odbędzie się w niedzielę o 17:30 w Łańcucie. Do finału awansuje zespół, który wygra trzy spotkania. Tylko zwycięstwo w całych rozgrywkach daje "Wojskowym" prawo do gry w Tauron Basket Lidze.