Sensacyjna porażka koszykarzy Legii. Fatalna czwarta kwarta

Koszykarze Legii Warszawa sensacyjnie przegrali na wyjeździe 83:91 z SKK Siedlce. Zawodnicy Piotra Bakuna sezon zasadniczy pierwszej ligi zakończyli na trzecim miejscu w tabeli.
O porażce warszawian w Siedlcach zdecydowała ostatnia, beznadziejna w wykonaniu legionistów kwarta. Po trzech częściach Legia prowadziła z gospodarzami 10 punktami. W czwartej kwarcie gra zawodników Bakuna kompletnie się posypała, co wykorzystali gracze SKK wygrywając tę część aż 30:12.

W Legii najskuteczniejsi byli Grzegorz Kukiełka (19 punktów) oraz Adam Linowski (16 pkt). W drużynie gospodarzy najlepiej rzucali Kamil Sulima (18 pkt), Rafał Sobiło (15 pkt) i Filip Struski (14 pkt).

Było to ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego. Tę część sezonu legioniści, z bilansem 21 zwycięstw oraz dziewięciu porażek, zakończyli na trzecim miejscu za Miastem Szkła Krosno i Sokołem Łańcut. Oznacza to, że w pierwszej rundzie play-off (do trzech zwycięstw) koszykarze Bakuna zagrają z Astorią Bydgoszcz. Pierwsze dwa mecze 9 i 10 kwietnia w hali na Bemowie. Początek obu spotkań o godz. 20.