Koszykówka. Sensacyjna porażka Legii. Zadecydował szalony rzut w ostatniej sekundzie! [WIDEO]

Legioniści, kandydat do awansu do Tauron Basket Ligi, przegrali przed własną publicznością ze złożonym głównie z młodzieży Basketem Poznań. O wygranej gości 74:71 zadecydował rzut oddany równo z końcową syreną.
Przed sobotnim meczem zespół Piotra Bakuna miał na koncie sześć kolejnych zwycięstw. Statystyka meczów przed własną publicznością także przemawiała za drużyną z Warszawy, która u siebie w tym sezonie przegrał tylko raz.

Mimo to ekipa z Poznania, w której średnia wieku wynosi niewiele ponad 21 lat, postawiła się dużo wyżej notowanemu rywalowi. Basket, który w tabeli zajmuje dopiero 13. miejsce i nie zagra w play-off, wygrał pierwszą kwartę wysoko, dziesięcioma punktami, a potem potrafił tę przewagę utrzymać.

Gdy przed ostatnią częścią meczu poznaniacy prowadzili dziewięcioma oczkami, w pościg rzuciła się Legia. Drużynie Piotra Bakuna udało się dopaść Basket w niesamowitych okolicznościach. Kilka sekund przed końcem dwa punkty zdobył Michał Aleksandrowicz. Było wówczas 71:71.

Gdy kibice i zawodnicy szykowali się do dogrywki, rzut życia w ostatniej akcji meczu trafił jednak gracz Basketu Piotr Wieloch.

Porażka Legii to sensacja, ale nie ma wpływu na pozycję drużyny przed play-off. Już wcześniej wiadomo było, że Legia skończy sezon zasadniczy na trzecim - za Miastem Szkła Krosno i Sokołem Łańcut - miejscu w tabeli.

Zanim jednak ekipa Piotra Bakuna rozpocznie najważniejszą część sezonu, zagra ostatni mecz z SKK Siedlce. Odbędzie się on 3 kwietnia o 19 w Siedlcach.