Dwie różne połowy koszykarzy Legii. Trudny mecz i wygrana z ACK UTH Rosą Radom

Koszykarze Legii Warszawa pokonali 87:78 ACK UTH Rosę Radom w meczu 25. kolejki 1. ligi koszykarzy.

W spotkaniu z ósmym zespołem rozgrywek zawodnicy Piotra Bakuna pokazali dwa oblicza. W pierwszej połowie legioniści bardziej przypominali zespół, który w ostatnich tygodniach bardziej rozczarowywał niż pretendenta do awansu do Tauron Basket Ligi. Po dwóch pierwszych kwartach warszawianie niespodziewanie przegrywali 41:49.

Sytuacja w meczu zaczęła odmieniać się pod koniec trzeciej części gry, kiedy Legia zaczęła grać skuteczniej zarówno w ataku jak i obronie. Tę kwartę zawodnicy Bakuna wygrali siedmioma punktami. Jeszcze lepiej warszawianie zagrali w ostatniej kwarcie w której pokonali zespół z Radomia dziesięcioma oczkami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 87:78.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w drużynie Bakuna byli Grzegorz Kukiełka (22 punkty) i Adam Parzych (18 punktów). W ACK UTH Rosie Radom najlepiej punktował Filip Zegzuła (31 punktów).

To 18 wygrana legionistów w sezonie. Warszawianie wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli 1. ligi i do prowadzącej dwójki - Miasta Szkła Krosno (swój mecz gra w niedzielę) i Sokoła Łańcut - tracą cztery punkty. Kolejne spotkanie drużyna Bakuna rozegra w przyszły piątek, kiedy we własnej hali podejmie Pogoń Prudnik. Początek meczu o godz. 19.30.

Legia Warszawa - ACK UTH Rosa Radom 87:78: 20:23, 21:26, 22:15, 24:14.