Efektowne zwycięstwo koszykarzy na koniec roku. Legioniści rozgromili AZS AWF Katowice

Koszykarze Legii Warszawa przed własną publicznością rozgromili 105:70 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice w meczu 16. kolejki I ligi.

Zawodnicy Michała Spychały od pierwszych minut spotkania nie pozostawili wątpliwości kto w środowy wieczór będzie dominował w hali przy ul. Obrońców Tobruku. Już pierwszą kwartę warszawianie wygrali 20 punktami, by w kolejnej swoją przewagę powiększyć o kolejnych 11 oczek. Po słabszej trzeciej części gry, w ostatniej kwarcie legioniści podnieśli się i ostatecznie pewnie triumfowali 105:70.

W zespole Spychały najskuteczniejsi byli Mateusz Bierwagen, Andrzej Paszkiewicz i Adam Parzych, którzy rzucili odpowiednio 16, 14 i 13 punktów. Było to 12 zwycięstwo legionistów w sezonie zasadniczym. Warszawianie, którzy rozegrali o jeden mecz więcej, do prowadzącego Miasta Szkła Krosno tracą teraz zaledwie jeden punkt.

Było to ostatnie spotkanie koszykarskiej Legii w 2015 roku. Kolejne starcie czeka ich dopiero 10. stycznia. Wtedy warszawianie, także przed własną publicznością, zmierzą się z GKS Tychy. Początek meczu o godz. 16.