Koszykarze Legii wygrali z Siedlcami i gonią lidera

W 15. kolejce I ligi koszykarze Legii pokonali w hali na Bemowie SKK Siedlce 76:69. Po tym meczu są na trzecim miejscu w tabeli i tracą punkt do lidera z Krosna, który swoje spotkanie rozegra w niedzielę.

To był drugi mecz legionistów po powrocie do zmodernizowanej hali na Bemowie i drugi wygrany. Koszykarzy Michała Spychały dopingowało w sobotę kilkuset sympatyków klubu.

Goście z Siedlec od początku meczu wyszli na prowadzenie (7:0, 13:5) i wygrali pierwszą kwartę 20:14. Legioniści powoli odrabiali straty, głównie za sprawą Łukasza Wilczka, pod koniec drugiej kwarty wyrównali, a potem nawet prowadzili jednym punktem, ale po trójce Kamila Sulimy na przerwę po połowie schodzili z minimalną stratą (32:34).

Na początku trzeciej odsłony z dobrej strony pokazał się środkowy Legii Cezary Trybański, który zrobił dwa wsady, w tym jeden z faulem rywala. Skuteczne akcje Łukasza Wilczka i Adama Parzycha oraz trójka Marcina Kosińskiego dały gospodarzom prowadzenie po trzeciej kwarcie 53:48.

Michał Musijowski prawie w pojedynkę zaczął odbrabiać straty gości i na pięć minut przed końcem spotkania doprowadził do wyniku 60:59 dla Legii. Przez brak skuteczności, błędy w obronie i stray gospodarze szybko roztrwonili 9-punktową przewagę, ale dzięki kolejnej trójce Kosińskiego odskoczyli na cztery punkty i utrzymali prowadzenie do końca.

Po 15 meczach Legia jest trzecia i traci do lidera z Krosna punkt, ale Miasto Szkła swoje spotkanie rozegra dopiero w niedzielę.

W następnej kolejce w środę 23 grudnia legioniści również u siebie zagrają z AZS AWF Katowice (godz. 18).