Udana inauguracja sezonu koszykarzy Legii. Pierwsze zwycięstwo Spychały

Koszykarze Legii od wygranej rozpoczęli nowy sezon rozgrywek pierwszej ligi. Zawodnicy Michała Spychały wygrali w sobotę na wyjeździe 74:67 z AZS AWF Mickiewicz - Rozmus Katowice.

- To, że stać nas na dobrą i skuteczną grę, pokazały sparingi z drużynami z ekstraklasy - Anwilem i Siarką - mówił przed rozpoczęciem sezonu nowy trener legionistów Michał Spychała. Łukasz Wilczek dodawał: - Naszym celem jest awans do ekstraklasy. Pewności siebie nam nie brakuje. Mecz w Katowicach potwierdził słowa nowego kapitana Legii.

Spotkanie było zacięte, po dwóch kwartach legioniści prowadzili 28:27. Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta, którą zawodnicy Spychały wygrali 22:15. Gospodarze do końca starali się zmniejszyć przewagę, ale legioniści nie dali sobie wydrzeć wygranej. Legię do zwycięstwa poprowadzili Michał Aleksandrowicz i Mateusz Bierwagen, którzy zdobyli odpowiednio 20 i 19 punktów.

W ostatnich trzech latach koszykarska Legia inaugurowała sezon meczami poza Warszawą i za każdym razem przegrywała. Zwycięstwo w Katowicach pozwoliło wreszcie przerwać złą passę.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 3 października w Tychach. Pierwszy mecz w Warszawie zaplanowano na 11 października na Torwarze ze Śląskiem II Wrocław.