Koszykarze Legii nie sprostali liderowi. Wyjazdowa porażka ze Stalą Ostrów

Stal nadal niepokonana przed własną publicznością. W sobotę liderowi pierwszej ligi nie sprostali zawodnicy Legii Warszawa, którzy przegrali w Ostrowie 79:86. Główną przyczyną porażki była nieszczelna obrona.

Legioniści przystępowali do meczu pokrzepieni serią trzech kolejnych ligowych zwycięstw. Tyle że Stal również mogła być pewna siebie. W tym sezonie jako jedyna drużyna z zaplecza Tauron Basket Ligi nie przegrała na własnym parkiecie ani jednego meczu. Stołeczni koszykarze liczyli, że znakomitą passę rywala przerwą w sobotę.

Początek spotkania potoczył się po ich myśli. Warszawiacy pierwszą część meczu wygrali 17:13. W dwóch kolejnych zupełnie jednak pogubili się w obronie - w drugiej i trzeciej kwarcie stracili w sumie 58 punktów. To właśnie słaba defensywa wydaje się główną przyczyną porażki. W ostatniej kwarcie podopieczni Piotra Bakuna próbowali odrabiać straty, tę część wygrali 25:15, ale dogonić Stali nie byli już w stanie.

Najwięcej punktów - 20 - rzucił w stołecznym zespole Marcel Wilczek, który dopiero wraca do zdrowia po kontuzji kolana. W zespole gospodarzy zaś znakomicie wypadł były koszykarz Znicza Pruszków Adrian Suliński, zdobywca 22 punktów.

Porażka nie wpłynęła na pozycję legionistów w tabeli. Podopieczni Piotra Bakuna z 32 punktami nadal zajmują w niej czwarte miejsce, w siedmiu tegorocznych meczach odnieśli pięć zwycięstw. Stal po sobotnim zwycięstwie umocniła się na prowadzeniu w pierwszoligowej stawce, na swoim koncie ma 35 punktów.

Stal Ostrów - Legia Warszawa 86:79 (13:17, 26:9, 32:28, 15:25)

Stal: Adrian Mroczek - Truskowski 23 pkt, Adrian Suliński 22, Tomasz Andrzejewski 21, Wojciech Żurawski 12 (7 zb.), Tomasz Ochońko 8 (6 as.), Szymon Milczyński, Mikołaj Spała, Wojciech Pisarczyk, Mateusz Zębski, Nikodem Sirijatowicz

Legia: Marcel Wilczek 20 (7 zb.), Mateusz Bierwagen 13, Cezary Trybański 11, Łukasz Wilczek 11 (7 zb., 5 as.), Arkadiusz Kobus 7, Michał Aleksandrowicz 7, Michał Kwiatkowski 4, Andrzej Paszkiewicz 3, Michał Świderski 3, Damian Cechniak, Bartłomiej Ornoch