Legia zagra w Sosnowcu. Z Zagłębiem, które jest w formie

W październiku przegrali w Warszawie aż 57:88, ale dzisiaj Zagłębie Sosnowiec to jeden z najgroźniejszych zespołów pierwszej ligi koszykarzy. Czy Legia sobie z nim poradzi?


Piątkowe spotkanie w Sosnowcu rozpoczyna 16. kolejkę pierwszej ligi. Legia - po bardzo dobrych, wygranych meczach z liderem z Krosna i Zniczem Pruszków na Torwarze - ma bilans 9-6 i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Zagłębie (8-7) jest siódme, ale ta pozycja nie oddaje formy sosnowiczan, którzy wygrali ostatnio aż sześć spotkań z rzędu.

Zagłębie, podobnie jak Legia, też jest beniaminkiem ligi, ale w odróżnieniu od zespołu Piotra Bakuna powstało od zera. Doświadczony trener Tomasz Służałek zaczął budować drużynę w sierpniu i dopiero kilka tygodni temu Zagłębie zaczęło grać, jak tego oczekuje. Głównie dzięki temu, że do formy doszli doświadczeni w ekstraklasie Marek Piechowicz, Marcin Kosiński i Grzegorz Mordzak.

Ale kłopotem Zagłębia - w odróżnieniu od Legii - jest krótka ławka rezerwowych. Warszawiacy, co pokazali ostatnio, mają 10 dobrych graczy do gry. Jak zagrają zespołowo, twardo i zamęczą gospodarzy, powinni wyjechać z Sosnowca z wygraną.