Ekstraklasa. Legia bez wychowanków

PRZEGLĄD PRASY. Tomasz Jarzębowski, jedyny w kadrze pierwszego zespołu wychowanek Legii latem zmieni pracodawcę. - Można powiedzieć, że to nasza wspólna decyzja. Zarówno ze strony klubu, jak i mojej nie było woli przedłużenia kontraktu - wyjaśnia na łamach ?Przeglądu Sportowego? piłkarz.
Kontakt Jarzębowskiego wygasa z końcem czerwca. Ostatnio zniknął z niego zapis, mówiący, że umowa zostanie automatycznie przedłużona, jeśli zawodnik będzie w sezonie przebywał 900 minut na boisku. - Zrezygnowaliśmy z tej klauzuli, tak na wszelki wypadek, żeby uniknąć ewentualnych nieporozumień w przyszłości - powiedział rodowity warszawiak.

Przez 10 lat pobytu w klubie Jarzębowski rozegrał tylko 135 meczów. Jego karierę hamowały liczne kontuzje. Poprzedni trener stołecznego klubu, Jan Urban, stawiał na młodszego Ariela Borysiuka. Obecny trener, Stefan Białas, widzi Jarzębowskiego w podstawowym składzie. Mimo to piłkarz nie zostanie w klubie. Jarzębowski obecnie nie ma żadnych konkretnych ofert, ale póki co nie zaprząta to jego głowy - Trzeba się ładnie z Legią pożegnać, czyli zająć trzecie miejsce dające udział w europejskich pucharach. W przypadku Legii to plan minimum - podkreślił. Z trykotem Legii na dobre rozstanie się podczas turnieju w USA, gdzie warszawski zespół zagra z Crveną Zvezdą Belgrad oraz zwycięzcą meczu Chicago Fire - PSG.