Ekstraklasa. Młodzi legioniści zadebiutują z Piastem?

Trener Legii Stefan Białas zapowiedział, że najpewniej w meczu z Piastem szansę debiutu dostaną napastnik Maciej Górski i pomocnik Adam Banasiak. Obaj mieli zadebiutować już z Jagiellonią. ?Nie weszli na boisko, bo... trener nie chciał im zrobić przykrości? - pisze na blogu dziennikarz Sport.pl Kuba Dybalski. Mecz z Piastem w piątek o 20. Relacja na Sport.pl.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

Obaj piłkarze trenują z pierwszym zespołem od kilku tygodni. Wcześniej wyróżniali się w Młodej Legii. W trakcie meczu z Jagiellonią siedzieli na ławce rezerwowych. Legia prowadziła w nim 2:0, ale w drugiej połowie straciła bramkę i do końca wynik nie był rozstrzygnięty. - Liczyłem na to że zadebiutują. Ale końcówka była trochę nerwowa, było 2:1 i nie chciałem im zrobić tej przykrości. Gdyby był remis mogliby się podłamać - tłumaczył trener Białas.

"Przypuszczam, że każdy młody piłkarz Legii dałby się pociąć na kawałki, gdyby miał okazję zagrać w pierwszej drużynie, nawet w przegranym pięcioma bramkami meczu. Przypuszczam, że obaj z radością podjęliby ryzyko, nawet będąc tak słabej kondycji psychicznej, że gol dla Jagiellonii wpędziłby ich w kompleksy" - pisze na blogu » Kuba Dybalski.

Po przejęciu Legii w marcu trener Białas cofnął do drużyny grającej w Młodej Ekstraklasie najmniej doświadczonych w drużynie Jakuba Koseckiego i Michała Żyro. Obaj byli w kadrze pierwszej drużyny za kadencji trenera Jana Urbana. Żyro, jako pierwszy wychowanek akademii piłkarskiej Legii, zadebiutował jesienią w pierwszej drużynie Legii. Białas tłumaczył to napiętym terminarzem i koniecznością pracy z piłkarzami, których zna. Od kilku tygodni z drużyną trenuje kilku piłkarzy Młodej Legii, m.in. Banasiak i Górski, ale w tej grupie nie ma ani Koseckiego ani Żyro.

Więcej o psychice legijnej młodzieży znajdziesz na Głodzie Piłki »