Stefan Białas nowym trenerem Legii Warszawa. Mirosław Trzeciak zrezygnował.

Władze Legii Warszawa poinformowały, że nowym trenerem Legii zostanie Stefan Białas. Były piłkarz Legii już trenował warszawską drużynę. Ze stanowiska dyrektora sportowego zrezygnował Mirosław Trzeciak.
Więcej informacji z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

Nie wiadomo jak długo będzie pracował z Legią Białas. Na pewno poprowadzi poniedziałkowy trening i pojedzie z drużyną do Chorzowa na wtorkowy mecz Pucharu Polski.

Białas ma 62 lata. Był już trenerem Legii w 1998 i 1999 r. Jako piłkarz grał w Legii od 1972 do 1977 r. Był napastnikiem. W 148 meczach strzelił 22 gole. Wcześniej grał m.in. w Śląsku Wrocław. Jako trener pracował w Tunezji i we Francji. W Polsce był trenerem Cracovii i Jagiellonii Białtystok. Od kilku lat komentuje mecze francuskiej Ligue 1 w Canal + Sport.

Kierownictwo klubu zapowiadało, że za wpadki odpowie sztab szkoleniowy i piłkarze. Na razie czystka dotyczy tych pierwszych. Z funkcji zrezygnował asystent Urbana Antonio "Kibu" Vicuna, który wraz z nim przyszedł do Legii.

Z funkcji dyrektora sportowego zrezygnował Mirosław Trzeciak "Nie był on członkiem sztabu szkoleniowego i nie ponosi bezpośredniej odpowiedzialności za ostatnie rezultaty, jednakże Pan Trzeciak czuł się także odpowiedzialny za bieżącą sytuację zespołu" - czytamy w komunikacie klubu. Jego obowiązki przejął Marek Jóźwiak, dotychczasowy główny skaut Legii.

O wszystkich meczach 20. kolejki - czytaj na Sport.pl »