Trener Legii Jan Urban zwolniony

Jan Urban nie jest już trenerem Legii Warszawa. Podczas powrotu z Bytomia zadzwonił do niego jeden z właścicieli klubu i podziękował za współpracę. Następcą Urbana został Stefan Białas.
Ekstraklasa.tv: Kompromitująca porażka Legii - wideo »

Jan Urban prowadził Legię od początku sezonu 2007/2008. Z zespołem zdobył Puchar Polski, Superpuchar Polski i dwukrotnie wicemistrzostwo Polski. Zwolnienie spowodowały dwie kompromitujące porażki z Odrą Wodzisław (0:1) i Polonią Bytom (0:1), a także bardzo słaba gra zespołu w trzech pierwszych wiosennych meczach.

Przez ponad 2,5 roku Jan Urban prowadził Legię w 124 meczach, z których wygrał 66, a 21 przegrał. W pierwszym sezonie swojej pracy Legia wyraźnie przegrała rywalizację o mistrzostwo z Wisłą Kraków już po rundzie jesiennej tracąc do krakowian 10 punktów. W drugim walkę o mistrzostwo z Wisłą i Lechem toczyła do ostatniej kolejki. W tym momencie Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli tracąc do prowadzącej Wisły Kraków trzy punkty.

We wtorek Jan Urban został wezwany na posiedzenie zarządu podczas którego przedstawiono mu ultimatum. Każda kolejna strata szansy na mistrzostwo miała się zakończyć zmianami personalnymi w sztabie szkoleniowym i wśród piłkarzy. W sobotę w Bytomi Legia po raz drugi z rzędu miała szansę wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy i po raz drugi jej nie wykorzystała.

Następcą trenera Urbana został były już szkoleniowiec Legii Stefana Białas. Wśród innych kandydatów wymieniało się byłego trenera reprezentacji Stefana Majewskiego, a także kilku trenerów drużyn ligowych.

Najbliższy mecz Legia zagra już w wtorek. W 1/4 finału Pucharu Polski zagra w Chorzowie z Ruchem. W najbliższą sobotę w 21. kolejce ekstraklasy na Łazienkowską przyjedzie Śląsk Wrocław.

Dlaczego zwolniono Jana Urbana? >

Jego następcą został - Stefan Białas >