Sport.pl

Jan Urban: Teraz wszystko zależy od Legii

- Już po pierwszej kolejce doprowadziliśmy do sytuacji, gdy wszystko zależy od nas - powiedział przed niedzielnym meczem z Odrą Wodzisław trener Legii Warszawa Jan Urban. Spotkanie przy Łazienkowskiej o 14.15. Relacja na Sport.pl
Ekstraklasa.tv: Legia szczęśliwie wygrywa w Krakowie »

Legia zagra po raz pierwszy na murawie przy Łazienkowskiej. Pod koniec rundy jesiennej była w fatalnym stanie, teraz wygląda nieco lepiej. - To boisko nie mogło "się naprawić" bo nie było wegetacji. Wiem, że osoby, które zajmują się murawą, robią wszystko co się da, by wyglądała dobrze. Na pewno będzie lepiej kiedy zacznie świecić słońce - powiedział trener.

Odra jest dla Legii bardzo niewygodnym rywalem. W poprzedniej rundzie pokonała w Wodzisławiu Legię 1:0. - Z Odrą zawsze mieliśmy kłopoty. Ich zespół zmienił się i nie wiadomo, kiedy wszystkie zmiany "zaskoczą". Mają przecież Onyszkę, Brasilię, Cantoro, a więc piłkarzy, którzy grali w różnych klubach i których stać na wiele - skomentował zimowe zmiany w drużynie najbliższych rywali trener Urban. Odra, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, sprowadziła przed rundą wiosenną dziesięciu nowych piłkarzy, m.in. byłych wiślaków - Mauro Cantoro i Brasilię.

Trener Urban jest zadowolony z pierwszej wiosennej kolejki, w której Legia pokonała Cracovię 2:1, a liderująca tabeli Wisła Kraków przegrała z GKS Bełchatów i ma tylko dwa punkty przewagi nad warszawiakami. - W meczu z Cracovią mieliśmy szczęście, wiele razy wcześniej nam go brakowało. Nie mam zastrzeżeń do skuteczności, bo mieliśmy 3-4 sytuacje i zdobyliśmy dwie bramki. Gorzej, że tych sytuacji było tak mało. Ale już po pierwszej kolejce doprowadziliśmy do sytuacji, gdy wszystko zależy od nas, bo czeka nas przecież mecz z Wisłą w Warszawie - powiedział.

Jan Mucha » miał oferty z Turcji


Więcej o: