Sport.pl

Ekstraklasa. "Vrdoljak Ivica, kocha cię cała stolica!". Legia uroczyście pożegnała swojego byłego kapitana

Szpaler stworzony przez piłkarzy Legii, uściski, przybijanie piątek, brawa i "Żyleta" skandująca: "Vrdoljak Ivica, kocha cię cała stolica". Legia w niedzielę, kilkanaście minut przed meczem z Wisłą Kraków, pożegnała swojego byłego kapitana, który kilkanaście dni temu zakończył karierę.
Pod koniec lutego Vrdoljak z powodów zdrowotnych zakończył piłkarską karierę. O swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych (na Instagramie). - Byłem walczakiem na boisku, będę poza nim - napisał były kapitan Legii, a ostatnio piłkarz Wisły Płock.

Od kilku dni wiadomo było, że Legia chce pożegnać Chorwata, który spędził na Łazienkowskiej sześć lat (2010 - 2016). W niedzielę rano pochwaliła się tym na swojej stronie internetowej. A wieczorem uroczyście pożegnała go na stadionie.

Najpierw był szpaler stworzony przez piłkarzy Legii, potem były uściski z dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem, przybijanie piątek, a na koniec uniesione ręce w kierunku "Żylety", skandującej: "Vrdoljak Ivica, kocha cię cała stolica".

Vrdoljak grę w piłkę zaczynał w juniorskiej drużynie FK Vojvodina Novy Sad. Potem występował w NK Zagrzeb oraz Dinamie Zagrzeb, z którym zdobył trzy mistrzostwa kraju. Do Legii trafił w 2010 r., stając się najdroższym transferem w historii klubu (kosztował 1 mln euro).

W Warszawie przez wiele lat był filarem i kapitanem drużyny, dla której w ciągu sześciu lat rozegrał 192 mecze i zdobył 26 bramek.

Więcej o:
Komentarze (1)
Ekstraklasa. "Vrdoljak Ivica, kocha cię cała stolica!". Legia uroczyście pożegnała swojego byłego kapitana
Zaloguj się
  • wymuszonylogin

    0

    Szybko zapomnieli, jak nim poniewierali i wyzywali od oszustów i hipochondryków. CPWCŚ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX