Liga Europy. Dobra wiadomość dla Magiery. Kluczowy piłkarz wrócił do zdrowia. Może zagrać z Ajaksem

Jacek Magiera w rewanżowym meczu z Ajaksem będzie mógł skorzystać z Thibaulta Moulina. Francuz wrócił do zdrowia po kontuzji mięśnia dwugłowego i poleciał z drużyną do Amsterdamu. Mecz Ajax - Legia w czwartek o 19, transmisja w Eurosporcie, relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.
Jacek Magiera w rewanżowym meczu z Ajaksem będzie mógł skorzystać z Thibaulta Moulina. Pytanie tylko, czy skorzysta. Francuski pomocnik co prawda dostał zielone światło od klubowych lekarzy, ale ma za sobą ledwie jeden trening.

Magiera zabrał go do Amsterdamu, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Trener Legii już tydzień temu - po pierwszym meczu z Ajaksem w Warszawie (0:0) - zapowiadał, że z zespołem do Holandii - po to, by odbyć trening - poleci Miroslav Radović (nie może zagrać w rewanżu, eliminują go kartki).

Z Moulinem sprawa wygląda jednak inaczej. Jest bardziej skomplikowana, bo Francuz podczas pierwszego zimowego obozu Legii (10 - 21 stycznia) naciągnął mięsień dwugłowy. Później przechodził rehabilitację, był stopniowo wprowadzany do zajęć w trakcie drugiego zgrupowania (24 stycznia - 2 lutego) zagrał nawet w sparingu kończącym przygotowania do rundy wiosennej (z Daejeon Citizen).

Wszystko wyglądało dobrze. Po powrocie do Warszawy Moulin wznowić zajęcia z pełnym obciążeniem. I pewnie by wznowił, gdyby sztab medyczny nie wykonał kolejnego badania. Wykonał - profilaktycznie. I niestety, wykazało ono, że problem z mięśniem wciąż jest. A co gorsze z naciągnięcia zrobiło się niewielkie naderwanie.Moulin w ostatnich tygodniach nie trenował. Do zajęć wrócił we wtorek, o czym sam jako pierwszy poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dzień później klubowa strona podała kadrę na mecz z Ajaksem. Znalazło się w niej 21 zawodników, Moulin był wśród nich.

Legii do awansu do 1/8 finału wystarczy bramkowy remis. Początek spotkania z Ajaksem w czwartek o 19. Transmisja w Eurosporcie, relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.po LIVE.

Kadra Legii na mecz z Ajaksem: Arkadiusz Malarz, Radosław Cierzniak, Radosław Majecki (bramkarze). Łukasz Broź, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Jakub Czerwiński, Jakub Rzeźniczak, Adam Hloušek (obrońcy). Michał Kopczyński, Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe, Waleri Kazaiszwili, Guilherme, Kasper Hämäläinen, Dominik Nagy, Sebastian Szymański, Michał Kucharczyk (pomocnicy). Tomáš Necid, Daniel Chima Chukwu (napastnicy).