Liga Europy. Łukasz Broź: Jestem gotowy, by zagrać z Ajaxem

- Pisaliście, że walczę z czasem. To raczej czas walczy ze mną. A tak poważnie, to nikt z nikim nie walczy. Jestem zdrowy i gotowy, by zagrać z Ajaxem - mówi Łukasz Broź, prawy obrońca Legii Warszawa. Mecz 1/16 finału Ligi Europy Legia - Ajax w czwartek o godz. 21.05. Relacja live w Sport.pl.
Trener Jacek Magiera może odetchnąć. Przed spotkaniem w 1/16 finału Ligi Europy ubył mu jeden kłopot: po urazie piszczela i bólach pachwiny treningi wznowił Łukasz Broź.

- Pisaliście, że walczę z czasem. To raczej czas walczy ze mną. A tak poważnie, to nikt z nikim nie walczy. We wtorek normalnie trenowałem, jestem zdrowy i gotowy, by zagrać z Ajaxem - mówi 31-letni obrońca.

Broź w kontekście dwumeczu z Ajaxem jest niezwykle ważnym zawodnikiem. Co prawda w Legii jest jeszcze dwóch graczy, którzy mogą zagrać na prawej obronie, ale żaden z nich z Ajaxem nie wystąpi. Artur Jędrzejczyk nie może, bo nie pozwalają mu na to przepisy (zgrał w tej edycji Ligi Europy w barwach FK Krasnodar), a Jakub Rzeźniczak dopiero wraca do treningów po kontuzji (złamana ręka).

- Czy czuję się pewniakiem do miejsca w składzie? Nie wiem, wszystko może się zdarzyć - mówi Broź przed czwartkowym spotkaniem z Ajaksem. - Na pewno na takie mecze nie trzeba nikogo mobilizować. Tym bardziej mnie. Grałem z Holendrami dwa lata temu, chętnie się zrewanżuję - zaznacza obrońca.

Mistrz Polski z Ajaxem mierzył się w 1/16 finału Ligi Europy w 2015 roku - na wyjeździe przegrał 0:1, a u siebie aż 0:3. - Na pewno jeszcze trochę w głowie siedzą tamte mecze. Szczególnie ten pierwszy - w Amsterdamie, gdzie nie wykorzystaliśmy wielu okazji - mówi Broź.

I dodaje: - Ich filozofia gry wiele się nie zmieniła, ale teraz będzie to inny Ajax, niż ten sprzed dwóch lat. My też jesteśmy innym zespołem. Myślę, że mocniejszym. Mamy w składzie np. Miro Radovicia, który wtedy spieszył się na samolot i nie mógł nam pomóc.

Przypomnijmy, że Radović, choć był zdrowy, to dwa lata temu nie zagrał w Amsterdamie. Henning Berg odesłał go wówczas na trybuny, bo kilka godzin przed spotkaniem dowiedział się, że Serb odchodzi z Legii do Hebei China Fortune.

Tym razem Legia pierwszy mecz z Ajaxem rozegra u siebie. Początek spotkania w czwartek o 21.05. Rewanż w Amsterdamie tydzień później (godz. 19).

Liga Europy. Co może Legia w starciu z Ajaxem?

Dwa lata temu, na tym samym etapie rozgrywek, Ajax bez większych kłopotów poradził sobie z Legią. Dziś warszawski zespół można uznać za wyraźnie mocniejszy niż w tamtej potyczce. A jego przeciwnika? CZYTAJ WIĘCEJ >>

Liga Europy. Gdzie najsilniejszy jest Ajax?

W czwartek o godz. 21.05 przy Łazienkowskiej Legia zmierzy się z Ajaxem Amsterdam w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Drużyna Petera Bosza do meczu z zespołem Jacka Magiery podejdzie po pięciu ligowych zwycięstwach z rzędu. Na co, w starciu z Holendrami, mistrzowie Polski muszą uważać najbardziej? CZYTAJ WIĘCEJ >>