Legia ma nowego napastnika. Tomas Necid oficjalnie podpisał kontrakt

Tomas Necid już w Warszawie. W poniedziałek czeski napastnik przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z Legią. We wtorek Czech doleci do drużyny, która przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii.
- Jestem w stałym kontakcie z dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem. Mam nadzieję, że wkrótce przekaże mi dobre wieści w sprawie nowego napastnika. Może do nas dołączyć ktoś z mocnym nazwiskiem - mówił tydzień temu trener Jacek Magiera.

Dobre wieści są już znane. Nowym napastnikiem Legii został Tomas Necid, który w poniedziałek rano wylądował w Warszawie. Jeszcze tego samego dnia Czech przeszedł badania medyczne i podpisał z Legią półroczny kontrakt.

Mistrz Polski wypożyczył Necida z tureckiego Bursasporu na pół roku. Zapłaci 200 tysięcy euro. W umowie znajdzie się jednak opcja pierwokupu po sezonie. Jeśli szefowie stołecznego klubu zdecydują się na transfer definitywny, będą musieli dopłacić ok. 2 mln euro (byłby to transferowy rekord ekstraklasy).

Necid zawodową karierę zaczynał w Slavii Praga. Stamtąd, w 2009 roku, przeniósł się do CSKA Moskwa. W Rosji grał przez cztery lata, później wypożyczany był do PAOK Saloniki, Slavii i holenderskiego Zwolle. W 2015 roku trafił do tureckiego Bursasporu.

W poprzednim sezonie 27-latek zagrał w 33 meczach, strzelił 16 goli i dołożył trzy asysty. W obecnych rozgrywkach idzie mu znacznie gorzej - stracił miejsce w podstawowym składzie, wystąpił w ledwie 12 spotkaniach i zdobył dwie bramki.

W Legii Necid ma się odbudować i wypełnić lukę po Aleksandarze Prijoviciu, który wymusił swój transfer do PAOK. Do drużyny Magiery, która przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii, dołączy we wtorek.Wielkie gwiazdy zmienią klub w ostatniej chwili? Koniec okna transferowego coraz bliżej!