Sport.pl

Radosław Kucharski odchodzi z Legii do Manchesteru United

Radosław Kucharski, dyrektor ds. skautingu Legii Warszawa, odchodzi do Manchesteru United. Dla klubu z Old Trafford Kucharski wyszukiwać będzie talentów z Europy Środkowo-Wschodniej.
Kucharski w ciągu niemal dziesięciu lat pracy przy Łazienkowskiej przeszedł wszystkie szczeble kariery skautingowej - rozpoczynał jako poszukiwacz utalentowanych juniorów, potem do jego obowiązków doszło również wyszukiwanie zawodników do pierwszej drużyny. To właśnie w dużej mierze dzięki niemu do Legii trafili tacy piłkarze jak Ondrej Duda, Krystian Bielik czy Adam Hlousek.

- To dla mnie wielkie wyróżnienie, że zainteresował się mną Manchester United, traktuję to przede wszystkim jako docenienie naszej wspólnej i mojej osobistej pracy skautingowej przy Łazienkowskiej, z czego jestem szczególnie dumny. Legia to wspaniały klub, miejsce w którym rozwinąłem się na wielu płaszczyznach - zarówno jako pracownik i jako człowiek. Rozmowy z Manchesterem o możliwej współpracy toczyły się praktycznie od czerwca i finalnie do MU dołączam od 1 lutego - powiedział Kucharski portalowi Legia.com.

Nowym dyrektorem ds. skautingu Legii zostanie Marcin Żewłakow, do tej pory pracujący przy Łazienkowskiej jako skaut. Jego głównym zadaniem będzie koordynacja działalności sieci skautingowej klubu oraz wyszukiwanie zawodników na potrzeby pierwszej drużyny. Natomiast obowiązki w zakresie skautingu młodzieżowego przejmie niebawem Jacek Zieliński - były piłkarz i legenda Legii.Pamiętacie ich? Na pewno! Byłe gwiazdy ekstraklasy do wzięcia za darmo
Komentarze (7)
Radosław Kucharski odchodzi z Legii do Manchesteru United
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Redaktorze Ferszterze Konradzie, to ja się idę Pana pytaćać, czy na dokształcających kursach żurnalistycznych Pan nie przechodził takiego przedmiotu, jak język polski?
  Bo już na początku pisze Pan chwacko, ale mylnie m. in. tak:
  "Kucharski wyszukiwać będzie talentów z Europy Środkowo-Wschodniej."

  P.S> Jestem ciekawa, jaką metodą Redakcja wyszukiwała talentów, że w niej znalazł sie nawet Pan?

 • dooj_ci_w_hoope

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrze, że nie pracował ponad 10lat, bo ManU by się dowiedziało kto sie tak poznał na Lewandowskim swego czasu w 2006roku....

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 2 razy -2

  To już dwóch idiotów Żewłakow będzie w Legii?? Ja pie.....le.... Świat się śmieje...

 • blechtrommel

  Oceniono 2 razy -2

  "Legia to wspaniały klub"

  Jeśli wspaniały, to dlaczego odchodzisz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX