Frankowski o Nikoliciu: W Ameryce nie będzie tak skuteczny, jak w Polsce

- Nikolić nie będzie w MLS tak skuteczny, jak w polskiej ekstraklasie - twierdzi Tomasz Frankowski. Były napastnik Chicago Fire w rozmowie z serwisem SportoweFakty.pl komentuje transfer reprezentanta Węgier z Legii właśnie do tego klubu.
Nemanja Nikolić podpisał kontrakt z Chicago Fire. Przedstawiciele amerykańskiego klubu we wtorek pojawili się w Warszawie, by dopiąć ostatnie szczegóły kontraktu. Legia na sprzedaży 29-letniego napastnika zarobi ok. 3 mln euro.

Tomasz Frankowski choć twierdzi, że superstrzelec Legii zdecydował się na rozsądny krok, to jest zdania, że w Ameryce nie będzie już tak skuteczny, jak w polskiej ekstraklasie. - W Legii miał świetnych pomocników, którzy podawali mu na nos. Często tylko wykańczał akcje lub po prostu pakował piłkę do pustej bramki. W Chicago Fire nie będzie miał już tak kreatywnych partnerów. Jeżeli strzeli w sezonie 10-12 goli, to uznam to za sukces - mówi w rozmowie z serwisem SportoweFakty.pl.

Frankowski dodaje: - Gdy ja przechodziłem do Chicago Fire, miałem na karku 34 lata, wyjechałem tam na koniec przygody z zagranicznym futbolem. Nikolić jest w kwiecie piłkarskiego wieku. Na jego miejscu spróbowałbym jednak w którejś z mocniejszych europejskich lig. To daje większą satysfakcję, a i pieniądz się zgadza.

Nikolić na Łazienkowską trafił przed rozpoczęciem sezonu 2015/16 z Videotonu. Po bardzo dobrym debiutanckim sezonie w Legii napastnikiem zainteresowało się wiele klubów i wydawało się, że transfer jest niemal przesądzony. Mimo, że latem Nikolicia chciało u siebie angielskie Hull City, to zawodnik został w Warszawie na rundę jesienną.

W poprzednim sezonie Nikolić w 55 meczach strzelił dla Legii 36 goli. Zdobył dublet, sięgnął po koronę króla strzelców ekstraklasy. W obecnych rozgrywkach zdobył 19 bramek w 31 spotkaniach. Po 20 kolejkach - z 12 golami - jest liderem w klasyfikacji strzelców ekstraklasy, wyprzedza o dwie bramki Marcina Robaka z Lecha i Konstantina Wassiljewa z Jagiellonii.

O nich będzie głośno w zimowym oknie transferowym! Są reprezentanci Polski