Legia Cup 2016. Czy Legia postawiła wynik ponad obietnice?

W sobotę i niedzielę na bocznym boisku przy ul. Łazienkowskiej rozegrany zostanie Legia Cup - turniej dla dzieci z rocznika 2006. W drużynie mistrza Polski, wbrew wcześniejszym obietnicom, nie zagrają tylko trenujący od lat w klubie chłopcy - informuje serwis Legia.Net.
Turniej rozegrany zostanie pod balonem, który od kilkunastu dni przykrywa boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Łazienkowskiej. W grupie A obok Legii znalazły się Sparta Praga, Sydney Olympic, Benfica Lizbona, Red Bull Salzburg oraz Ajax Amsterdam. W grupie B zagrają Team Europe, RSC Anderlecht, Juventus Turyn, Hertha Berlin, Manchester United i FC Midtjylland.

"Na turniej Legia Cup zawodnicy z rocznika 2006 szykowali się od dawna. Zaczęli ćwiczyć przy Łazienkowskiej 3 lata temu i turniej miał być nagrodą za wytrwałość i ciężką pracę - taką wizję roztoczyli przed nimi trenerzy. Rok temu dzieci oglądały starszych kolegów, którzy zajęli dziewiąte miejsce. W tym czasie wygrywały m.in. z Herthą Berlin czy Juventusem dwukrotnie. Cel był jednak jeden - zagrać na takim turnieju we własnym mieście" - czytamy na portalu Legia.Net.

"Dla niektórych marzenia i cele zmieniły się jednak w płacz lub rozgoryczenie i rozczarowanie. Jednym z warunków gry w meczach i na turniejach była wysoka obecność na zajęciach ogólnorozwojowych. Legia zdecydowała, że w dwunastoosobowej kadrze na turniej znajdzie się pięciu graczy testowanych. Tych, którzy w zespole są od stworzenia rocznika jest niewielu. Mowa o jednym chłopcu. Wspomniana piątka nie uczestniczyła choćby raz we wspomnianych treningach obowiązkowych."

- Rolą Legii jest wyselekcjonowanie zawodników o największym potencjale, a następnie odpowiednie szkolenie, które może zaprowadzić piłkarzy do pierwszej drużyny Legii i sprawić, że zawodnik poradzi sobie w zawodowej piłce. W naszej ekipie na Legia Cup wystąpi pięciu graczy, których nie nazywałbym testowanymi. To chłopcy od dawna obserwowani, zapraszani w przeszłości na treningi przy Łazienkowskiej. Nasz system selekcjonowania i szkolenia piłkarzy jest rozwinięty: mamy własne grupy młodzieżowe, ale również Legia Soccer Schools, kluby partnerskie i dział skautingowy. Skupiamy się na wszystkich obecnych naszych zawodnikach, ale też tych którzy mogą się w nich znaleźć - powiedział serwisowi dyrektor Legii ds. Jacek Mazurek.