Borussia - Legia. Niemcy obawiają się kibiców Legii. Miejsce i godzinę rozpoczęcia meczu trzymają w tajemnicy

Najbliższy mecz Borussia - Legia w Młodzieżowej Lidze Mistrzów odbędzie się bez udziału publiczności. W obawie przed przyjazdem kibiców Legii niemiecki klub postanowił na razie w tajemnicy trzymać także miejsce i godzinę rozpoczęcia spotkania.
We wtorek Legia, w 5. kolejce Ligi Mistrzów, zagra na wyjeździe z Borussią. Już na początku listopada warszawski klub informował, że na mecz w Dortmundzie nie będzie zorganizowanego wyjazdu kibiców. Potwierdziła to później Komisja Dyscyplinarna UEFA, która ukarała warszawski klub zakazem wyjazdu. Ale niemiecki klub i tak obawia się najazdu kibiców z Polski. Także, a może przede wszystkim, na mecz z Legią w Młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Pierwotnie spotkanie juniorów zaplanowane było na wtorek o godz. 14. Miało zostać rozegrane na Montanhydraulik-Stadion w Holzwickede. Rozegrane zostanie jednak w innym miejscu. Na razie nie wiadomo gdzie, bo Borussia w obawie przed przyjazdem kibiców Legii nie tylko zdecydowała się zamknąć to spotkanie dla publiczności, ale także trzymać na razie w tajemnicy miejsce i godzinę jego rozpoczęcia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Reportaż o kibicach Legii w hiszpańskich mediach. "To najgorsi ultrasi, jacy przybyli do Madrytu" [WIDEO]

Od czterech lat piłkarze Legii z powodu zachowania swoich kibiców co roku grają jeden mecz w europejskich pucharach na własnym stadionie bez udziału publiczności. W tym sezonie niechlubna tradycja podtrzymana została w spotkaniu z Realem Madryt (3:3), które rozegrane zostało 2 listopada na Łazienkowskiej. Kilka godzin wcześniej kibice nie zostali wpuszczeni także na stadion w Ząbkach. Legia z obawy o bezpieczeństwo - podobnie jak teraz Borussia - podjęła decyzję, że mecz z Realem w Młodzieżowej Lidze Mistrzów będzie imprezą o charakterze zamkniętym.

W tym sezonie UEFA ukarała mistrzów Polski za ekscesy z 14 września podczas meczu z Borussią (0:6). Uznała Legię za winną: zamieszek na trybunach, odpalania rac, wrzucania przedmiotów na boisko, niedostateczną organizację oraz zablokowanie dróg ewakuacyjnych. Oprócz zamknięcia stadionu klub został ukarany także grzywną w wysokości 80 tys. euro.

Do ekscesów z udziałem polskich kibiców doszło także przed meczem z Realem w Madrycie. Hiszpańska policja zatrzymała łącznie trzynastu Polaków. Postawiono im zarzuty m.in. zakłócania porządku, wandalizmu, próby kradzieży oraz ataku na dwie kelnerki.

Więcej o: