Michał Srokosz pierwszym zawodnikiem eSports Legia Warszawa

Były mistrz Polski w "FIFA", uważany za jednego z najlepszych graczy w kraju Michał "sroka" Srokosz, został pierwszym zawodnikiem esportowej sekcji Legii. Srokosz przeszedł nawet... kompletne testy medyczne
Trudno powiedzieć, po co (ani co by było, gdyby ich nie zaliczył), chociaż to miłe, że stołeczny klub dba o zdrowie swoich pracowników i wysyła jasny sygnał, że traktuje całą sprawę serio.

"Do sekcji eSport Legia podchodzi równie poważnie, co do innych w naszym Klubie. W związku z tym przed podpisaniem kontraktu Michał przeszedł testy medyczne na takich samych zasadach, co chociażby piłkarze kadry pierwszej drużyny Legii Warszawa" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

- Powstanie sekcji eSports to kolejny krok w rozwoju naszego Klubu. Jesteśmy świadomi tego, jaką popularnością zaczyna się cieszyć tego typu rywalizacja na całym świecie, również w Polsce - skomentował prezes Bogusław Leśnodorski.

Legia eSports Cup 2016

Manchester City, Schalke 04 Gelsenkirchen, Sporting CP, Ajax Amsterdam, Valencia, VfL Wolfsburg, Paris Saint-Germain - te kluby, a konkretnie przedstawiciele ich sekcji e-sportowych, pojawią 5 i 6 listopada w Warszawie, by zmierzyć się ze sobą w FIFA 17. To pierwszy tego typu turniej na świecie.

E-sport zyskuje coraz większą popularność. Legia zapowiada, że to dopiero początek elektronicznej ekspansji. Klub na grze w FIFA nie zamierza poprzestać. Być może to słuszny kierunek - jeżeli nie uda się wyjść z grupy Ligi Mistrzów na prawdziwym boisku, może zwycięstwo w pucharach nastąpi kiedyś chociaż na wirtualnej murawie.

Real trenuje w Warszawie przed meczem z Legią! [ZOBACZ]