Legia - Real. Jacek Magiera: Czujemy wstyd, że musimy grać z Realem przy pustych trybunach

- Mam nadzieję, że to ostatni mecz na Legii w tak przygnębiających okolicznościach - powiedział Jacek Magiera przed środowym spotkaniem Legii z Realem w Lidze Mistrzów, które rozegrane zostanie przy pustych trybunach. Początek meczu o 20.45, relacja na żywo na Legia.sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.
Legia z Realem zagra przy pustych trybunach. To efekt kary, jaką na klub z Łazienkowskiej nałożyła UEFA po zamieszkach, do których doszło w trakcie wrześniowego meczu z Borussią Dortmund. - To będzie trudny mecz dla wszystkich, ale dla nas szczególnie. Czujemy się zawstydzeni, że musimy zagrać przy pustych trybunach - zaczął wtorkową konferencję Jacek Magiera.

- Trudno, nic już nie możemy zrobić. Tak uznała UEFA i musimy jej decyzję uszanować. Mam jednak nadzieję, że to ostatni mecz na Legii w tak przygnębiających okolicznościach - dodał szkoleniowiec mistrzów Polski.

Początek wtorkowej konferencji Magiery zdominowały pytania hiszpańskich dziennikarzy. Interesował ich tylko jeden temat: "kibice Legii". - Zgadzam się z opinią, że granie przy pustych trybunach, to jak granie na obcym stadionie. Wiem, że nasi fani będą nas dopingować sprzed stadionu, ale to nie to samo. Dlatego wierzę, że za rok czy dwa, znowu przyjedzie do nas Real i przekona się, jak nasi kibice są fantastyczni - przyznał Magiera.

Po trzecim pytaniu dotyczącym kibiców warszawskiej drużyny, zainterweniowała Izabela Kuś. Rzecznik Legii poprosiła hiszpańskich dziennikarzy o zadawanie pytań, które bezpośrednio dotyczą środowego spotkania.

- Jeśli mogę jeszcze coś dodać, to jestem spokojny, że jutro nie dojdzie na mieście do żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Ale tak, chciałbym już przede wszystkim zajmować się moją drużyną. Mówić o tym, jak ona będzie grała - dodał Magiera.

0:6, 0:2, 1:5 - to wyniki Legii w trzech poprzednich kolejkach fazy grupowej. Jak na razie warszawiacy są najsłabszym zespołem w tej edycji Ligi Mistrzów. - Analizując mecz w Madrycie [Legia przegrała 1:5], doszliśmy do wniosków, że w Lidze Mistrzów o wszystkich aspektach decydują detale: czy spóźnimy się o sekundę i zostaniemy pięć metrów za rywalem, czy nie - tłumaczył Magiera.

- Czekają nas jeszcze dwie odprawy przed meczem z Realem. Będziemy rozmawiać o tym, jak zneutralizować atuty przeciwnika. Chcemy przede wszystkim grać skutecznie w ataku i obronie - dodał trener Legii, który na wtorkowej konferencji pojawił się wraz z Bartoszem Bereszyńskim.

- Zdajemy sobie sprawę jaką drużyną jest Real. Wiemy, co dobrze zrobiliśmy w Madrycie, a co zrobiliśmy źle. Wyciągnęliśmy wnioski i wierzę, że teraz zaprezentujemy się lepiej, niż w pierwszym meczu - powiedział 24-letni obrońca. A szkoleniowiec Legii dodał: - Chcemy powielić to, co było w Madrycie dobre, ale też wdrożyć nowe rozwiązania, bo przecież gramy u siebie. Ważne jest dla mnie to, że możemy wystawić optymalną jedenastkę, bo wszyscy są zdrowi.

Magiera: - Grę Realu analizowaliśmy już przed pierwszym meczem. Nie na przykładzie jego meczów z Barceloną czy Bayernem, ale na przykładzie spotkań z drużynami z dołu tabeli ligi hiszpańskiej.

- Nie trzeba nikogo motywować na ten mecz, ale trzeba uważać, żeby kogoś nie przemotywować. Pokazałem swoim piłkarzom sytuacje jak Real broni, jak przechodzi z obrony do ataku. To jeden z najskuteczniejszych zespołów w Europie, jeżeli chodzi o kontrataki. Ale wiedzieć, jak on to robi, to jedno, a wykonać - drugie. Czy uda się przerwać ich akcje, zabezpieczyć tyły i wyprowadzić własne - zobaczymy. Będziemy próbować i na pewno walczyć - zakończył Magiera.

Początek meczu Legia - Real w środę o 20.45. Transmisja w Canal+ i TVP 1, relacja na żywo na Legia.sport.pl i w aplikacji Sport.pl LiveJacek Magiera cieszy się z małych rzeczy, ale NAJLEPSZY jest Radović [MEMY PO REALU]