Legia - Lech. Jacek Magiera: Interesuje nas tylko zwycięstwo

- Wiemy, gdzie dziś jesteśmy w tabeli. Potrzebujemy punktów. W meczu z Lechem interesuje nas tylko zwycięstwo - mówi Jacek Magiera przed sobotnim spotkaniem Legia - Lech. Początek o 20.30, transmisja w Canal+ Sport, relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.
Legia po 12 kolejkach ekstraklasy zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli, tracąc do strefy spadkowej ledwie dwa punkty. - Wiem, gdzie dziś jesteśmy w tabeli. Potrzebujemy punktów. W meczu z Lechem interesuje nas tylko zwycięstwo - powiedział Magiera.

- Mistrzostwo Polski zdobywa się wygrywając ze wszystkimi drużynami, nie ma co dzielić rywali na gorszych lub lepszych. Punkty to punkty - dodał szkoleniowiec, który jak na razie z Legią wygrał jeden mecz w ekstraklasie (3:0 z Lechią) i jeden przegrał (2:3 z Pogonią)

- Czy w sobotę zobaczymy Michała Pazdana? Jest zdrowy. Trenował w środę i czwartek na pełnych obrotach. Ale decyzja o tym, czy zagra z Lechem, zapadnie w dniu meczu - oznajmił Magiera i dodał, że z drobnym urazem boryka się też Adam Hlousek. - Jego występ przeciwko Lechowi jest jednak możliwy.

We wtorek legioniści przegrali 1:5 z Realem w Madrycie. Nie spadło na nich jednak dużo krytyki. Wręcz przeciwnie, byli chwaleni za walkę, odwagę w grze z triumfatorem ostatniej LM.

- Wnioski płynące z LM? Koncentracja i odpowiedzialność na każdej pozycji przez całe 90 minut, tak musimy grać. W takich meczach decydują detale - powiedział Magiera.

Na koniec konferencji szkoleniowiec Legii wrócił do meczu z Lechem. - To klasyk. Drużyny zawsze tworzyły na stadionie widowisko porywające publiczność. Cieszę się, że przeciwnik jest właśnie taki. Im więcej meczów o stawkę, tym lepiej dla ligi. Kiedy zawodnicy grają pod presją, widać na co będzie ich stać w Europie - zakończył Magiera.

Początek meczu Legia - Lech w sobotę o 20.30. transmisja w Canal+ Sport, relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Jacek Magiera cieszy się z małych rzeczy, ale NAJLEPSZY jest Radović [MEMY PO REALU]