Reportaż o kibicach Legii w hiszpańskich mediach. "To najgorsi ultrasi, jacy przybyli do Madrytu" [WIDEO]

- Te zdjęcia są straszne, bardzo niepokojące. To byli ultrasi niemożliwi do okiełznania. Idioci bez mózgu - mówił prezenter hiszpańskiej telewizji MEGA, komentując reportaż ze starć kibiców Legii z policją. Do zamieszek doszło przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów. Na boisku Real wygrał z mistrzem Polski 5:1.
Kilka dni po spotkaniu hiszpańskie media wciąż przypominają o siłowej konfrontacji polskich fanów z oddziałami madryckiej policji. Kilkuminutowy reportaż o rozróbach wyemitowała m.in. telewizja Mega.

"Policja otoczona. Hiszpańscy policjanci okrążeni przez ultrasów z Polski. Atakowani od tyłu. Te zdjęcia są straszne, bardzo niepokojące. Prawdziwa zasadzka" - zapowiada drastyczny materiał prezenter. - "Policja mówi, że to najgorsi kibole jakich widziała. Dlaczego najgorsi? Bo nie obawiają się niczego. Atakują zastraszają, idą na wszystkich i przeciw wszystkim."

Reportaż przedstawia sceny sprzed meczu. Na nagraniu widzimy chuliganów w barwach Legii, którzy rzucają w policję różnymi przedmiotami. Obrazy, które prezentuje hiszpańska telewizja, są przerażające.

"Na ulicy Rafael Salgado, obok Santiagio Bernabeu, czterech policjantów stanęło do walki z kibicami, przez których zostali okrążeni. Dwóch policjantów leży na ulicy. Służby mundurowe starają się zdusić bijatykę, ale sytuacja jest krytyczna. Rannemu policjantowi koledzy pomagają zdjąć kask, płynie krew. W oddali widać ojca trzymającego dziecko. Chłopiec płacze, jest przerażony. Kibole uzyskali swój cel" - opisuje drastyczne sceny hiszpańska telewizja.

- 13 osób zatrzymanych, a z dala od Santiago Bernabeu siedmiu kolejnych. Dwóch policjantów zostało rannych, obaj z UIP (Unidades de Intervención Policial). Na szczęście mają lekkie obrażenia - mówi Manuel Marlasca, reporter telewizji Mega. - Policja, która pierwszy raz była uzbrojona w cały sprzęt ochronny, nie ma wątpliwości: to najgorsi ultrasi, którzy przybyli do Madrytu. Ultrasi niemożliwi do zastraszenia, okiełznania. Idioci bez mózgu - dodaje.

Po wtorkowych zajściach Legia może mieć ogromne problemy. - Niestety, ale realne jest zagrożenie wykluczenia nas z rozgrywek Ligi Mistrzów - powiedział na środowym briefingu prasowym dyrektor Legii Warszawa ds. mediów i PR Seweryn Dmowski.

W czwartek sąd w Madrycie wydał zgodę na wypuszczenie na wolność dziewięciu polskich kibiców. Do czasu zakończenia procesu nie mogą oni jednak opuszczać Hiszpanii. Czterech pozostałych wciąż przebywa w madryckim więzieniu.