Sport.pl

Michał Listkiewicz: Wykluczenie Legii sparaliżowałoby całe rozgrywki

- Legia może zostać wyrzucona z Ligi Mistrzów już teraz, ale nie sądzę, żeby była to realna możliwość. To sparaliżowałoby całe rozgrywki - mówi w rozmowie ze Sport.pl Michał Listkiewicz, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
- Wykluczenie Legii z Ligi Mistrzów jest realne - powiedział na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami Seweryn Dmowski, dyrektor Legii Warszawa ds. mediów i PR. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Michała Listkiewicza, byłego prezesa PZPN, który działania UEFA zna doskonale.

- Legia może zostać wyrzucona z Ligi Mistrzów już teraz, ale nie sądzę, żeby była to realna możliwość. To sparaliżowałoby całe rozgrywki. Bardziej prawdopodobne jest niedopuszczenie Legii do europejskich pucharów w kolejnych latach. Możliwe jest też zamknięcie stadionu w Warszawie na mecz ze Sportingiem Lizbona - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Michał Listkiewicz.

To efekt zamieszek we wtorkowy wieczór w Madrycie. Przed meczem Ligi Mistrzów z Realem Madryt, kibole Legii starli się z policją. Rannych zostało osiem osób. Pięciu poszkodowanych to fani Legii. Trzech pozostałych to funkcjonariusze miejscowej policji.

- Legia Warszawa i Dinamo Zagrzeb, to dla UEFA dwa najbardziej napiętnowane kluby. Przykłady zachowań kibiców tych klubów są pokazywane na szkoleniach dla ludzi zajmujących się bezpieczeństwem na stadionach - mówi Listkiewicz.

I dodaje: - Praktycznie w każdym meczu Legii w Europie coś się dzieje. I nie chodzi tylko o odpalanie rac. To jest najmniejszy problem. Chodzi o to, co działo się w Madrycie. A wcześniej podczas meczu z Borussią Dortmund w Warszawie - mówi Listkiewicz.

Wtedy kibole Legii próbowali dostać się do sektora zajmowanego przez niemieckich fanów. Uniemożliwiła im to stadionowa ochrona, która musiała użyć gazu łzawiącego. Klub za zachowanie swoich kibiców został ukarany zamknięciem stadionu na mecz z Realem Madryt.

- Jeżeli władze klubu myślały o odwołaniu, to zachowanie w Madrycie zniszczyło argumenty, które Legia mogła przedstawić w Lozannie. Tłumaczenie, że taka sytuacja już się nie powtórzy będzie po prostu śmieszne - uważa były prezes PZPN.

Zachwycająca partnerka byłego piłkarza Legii! Co za zdjęcia! [GALERIA]
Komentarze (35)
Michał Listkiewicz: Wykluczenie Legii sparaliżowałoby całe rozgrywki
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 5 razy 5

  Nasza dzielna, nasza polska,
  dumna Młodzież Wszechkibolska

 • droch

  Oceniono 5 razy 5

  > To sparaliżowałoby całe rozgrywki.

  W jaki sposób? Wszystkie wyniki (L) zweryfikować jako walkower. (L) zobowiązać to pokrycia strat klubów w związku z odwołaniem meczów.

 • dirspacha

  Oceniono 3 razy 3

  Wyrzucamy!!!

 • zawsze_edek

  Oceniono 3 razy 3

  " I nie chodzi tylko o odpalanie rac. To jest najmniejszy problem..." akurat mam całkiem odmienne zdanie. odpalenie raz powinno skutkować natychmiastowym zakończeniem meczu. i w zależności od tego czyi kibole te race odpalili, tego walkower powinien być. a jeśli obu drużyn. to tak jakby meczu nie było.

 • caius1

  Oceniono 5 razy 3

  W niedzielę pewnie z Częstochowy pójdzie w świat wielki krzyk, że Polska znowu jest w osobach swoich najlepszych synów szykanowana, niedoceniana, niezrozumiana przez bezbożną Europę-dzieciobójczynię.

  NiePiS

 • alojzy132

  Oceniono 5 razy 3

  Dobrze że stało sie to na Lidze Mistrzów to moze pacanom w tym niby kraju da to cos do myslenia że w cywilizowanym kraju jest to niedopuszczalne.

 • muzoman

  Oceniono 2 razy 2

  Wykluczyć a nawet zlikwidować Legię bo to siedlisko chamstwa i bandytyzmu, z którym nikt sobie nie może poradzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX