Sport.pl

Liga Mistrzów. UEFA zdecydowała: Legia - Real bez udziału publiczności!

Mecz czwartej kolejki Ligi Mistrzów między Legią Warszawa i Realem Madryt (2.11) odbędzie się bez udziału publiczności! Organ drugiej instancji UEFA w środę odrzucił odwołanie mistrzów Polski.
W środę przed południem rozpoczęło się posiedzenie organu odwoławczego UEFA w szwajcarskim Nyonie. Zajmował się on odwołaniem Legii Warszawa od decyzji Europejskiej Federacji Piłkarskiej, która niespełna dwa tygodnie temu zamknęła stadion warszawiaków na mecz czwartej kolejki fazy grupowej LM przeciwko Realowi Madryt. Chociaż mistrzowie Polski liczyli na uniknięcie najsurowszej z kar za zamieszki na trybunach podczas spotkania z Borussią Dortmund, to organ odwoławczy decyzji ciała pierwszej instancji nie zmienił.

Do Nyonu wraz z klubowym prawnikiem poleciał odpowiedzialny w Legii za kontakt z UEFA Tomasz Zahorski. Przedstawiciele mistrza Polski przekonywali działaczy europejskiej centrali, że nałożona na warszawski klub kara jest niewspółmierna do przewinienia. W uzasadnieniu pierwszej decyzji znajdowała się nieprawdziwa informacja o tym, że na trybunach podczas meczu z Borussią doszło do starcia chuliganów z policją. - Nie doszło do tego dzięki sprawnej interwencji naszej ochrony - mówił w piątek dyrektor Legii ds. mediów oraz PR Seweryn Dmowski. Zarzuty dotyczyły także użycia pirotechniki, rzucania przedmiotów na murawę, błędów w organizacji i zablokowanych przejść.

Legia Warszawa z Realem Madryt zagra przy pustych trybunach

Mimo ciężkiej pracy warszawskich prawników odwołanie nie przyniosło skutku. UEFA Appeals Body odrzuciło argumenty Legii i wiemy, że mecz z Realem odbędzie się bez udziału publiczności. Dla mistrzów Polski oznacza to ogromne straty wizerunkowe oraz finansowe - dochody z biletów i dnia meczowego szacowane były na kilka milionów złotych.

Klub po raz czwarty w ciągu czterech sezonów europejskich pucharów zagra przy pustych trybunach. Tak było w meczach z Apollonem (2013), Trabzonsporem (2014) i Ajaksem (2015). Wcześniej, latem 2013 r., UEFA ukarała klub zamknięciem "żylety" na mecz IV rundy el. LM przeciwko Steaule Bukareszt. W ostatnich trzech latach Legia wpłaciła do UEFA 445 tys. euro kar, dodatkowe pieniądze uciekają jej przez puste trybuny.

W oddzielnym komunikacie na oficjalnej stronie, warszawski klub zapowiedział, że będzie chciał jak najszybciej poznać uzasadnienie decyzji, by rozważyć odwołanie do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie.

Oto Matilde Rossi, zjawiskowa dziewczyna Łukasza Skorupskiego! [ZDJĘCIA]


Zdjęcie Lanki ADIDAS F10 TRX FG MESSI G97729 Zdjęcie Lanki adidas Performance CONQUISTO II FG GTU22 Zdjęcie Lanki adidas ACE 16.3 Primemesh AQ3446
Lanki ADIDAS F10 TRX FG MES... Lanki adidas Performance CO... Lanki adidas ACE 16.3 Prime...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (153)
Liga Mistrzów. UEFA zdecydowała: Legia - Real bez udziału publiczności!
Zaloguj się
 • artur-borubar

  Oceniono 11 razy 11

  I kolejny raz Europa pokazali bydłu swoje miejsce. Doić krowy niech się Lesnogórski wybierze, a nie zajmowac pilka nozna. Nie dziwota, ze Mioduski ma dosyc tego miernoty...

 • lazy_bones

  Oceniono 9 razy 7

  Bardzo dobra wiadomość. Bałem się, że bandytom znowu się upiecze.

 • dust-on-the-wind

  Oceniono 9 razy 7

  no, i leśniodorskiemu bokiem wylazła komitywa z bandyterką . Slów brak.

 • ikslawoknaj

  Oceniono 6 razy 6

  Wieśniactwo nie popłaca

 • gumo26

  Oceniono 10 razy 6

  Świetna decyzja.Nie można odpuszczać bandyterce.Kara musi być...

 • norton2

  Oceniono 8 razy 6

  I bardzo dobrze - może te tępe bezmózgowce zruzmieją wreszcie te swoje bandyckie wybryki

 • augenthaler

  Oceniono 8 razy 6

  Kibole Legii są uosobieniem głupoty. Nikt tak nie szkodzi temu klubowi, jak oni. No i Leśnodorski... Za jego kadencji klub był rekordowo często karany.

 • wrobrewrobrewrobre

  Oceniono 5 razy 5

  UEFA podjęła bardzo dobrą decyzję. Z bandytyzmem trzeba walczyć zdecydowanie. Część widzów przychodzi na mecze nie dla piłki nożnej a dla pokazania swoich bandyckich instynktów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX