Sporting - Legia. W Lizbonie boją się kibiców Legii. "Przedsięwzięto specjalne środki"

Służby porządkowe w stolicy Portugalii będą we wtorkowy wieczór działać ze wzmożoną czujnością. Policja obawia się agresywnych zachowań kibiców Legii Warszawa. Początek spotkania Sporting - Legia o godz. 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.
Około 800 fanów z Warszawy przyleci do Lizbony na mecz Legii ze Sportingiem. Działacze portugalskiego klubu wraz z policją "przedsięwzięli specjalne środki", by w okolicach stadionu nie doszło do żadnych awantur z udziałem polskich fanów.

- Kilka dni temu na Estadio Jose Alvalade pojawił się transparent warszawskiego klubu. Policja obawia się problemów. W 2012 roku, gdy Legia grała tu w Lidze Europy, doszło do kilku incydentów, więc przedsięwzięto już pewne środki, jak chociażby usunięcie spod stadionu wozów z gastronomią - powiedział "Sportowym Faktom" portugalski dziennikarz Nuno Travassos.

Media z Półwyspu Iberyjskiego już od kilku dni przestrzegają przed kibicami Legii i podkreślają, że choć stołeczny klub otrzymał jedynie 800 biletów do rozdysponowania między swoich fanów, w Lizbonie może się ich pojawić znacznie więcej. - Polscy fani znani są z różnych aktów wandalizmu i sprawiania problemów policji - czytamy w lokalnej prasie.

Od tego, jak fani z Warszawy będą zachowywać się we wtorkowy wieczór, może zależeć obecność kibiców na trybunach przy ul. Łazienkowskiej podczas kolejnych spotkań LM. Po bójkach na trybunach w trakcie starcia z Borussią mistrzowie Polski są na cenzurowanym. Kolejne incydenty mogą doprowadzić do zamknięcia stadionu. Decyzję o tym, jakie kary zostaną nałożone na Legię za zachowanie jej kibiców w czasie meczu z BVB, UEFA podejmie w środę.Sporting Lizbona - Legia Warszawa w Sport.pl LIVE! [NA ŻYWO]