Wyścigi czwórek wioślarskich na ergometrach na Łazienkowskiej 3

7 października na stadionie miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędą się regaty Legia Four For na ergometrach wioślarskich.
Zawody zostaną przeprowadzone na promenadzie Trybuny im. Lucjana Brychczego. Rywalizować będą czwórki (cztery ergometry Concept 2 sprzężone) na dystansie 1000 m w kategoriach Kobiet, Mężczyzn oraz Mikst (mieszana - dwie kobiety, dwóch mężczyzn).

Jednocześnie wystartują przynajmniej dwie osady (może być więcej, w zależności od liczby zgłoszeń - limit 100 osad). Zwycięża osada, która uzyska najlepszy czas. W przypadku uzyskania identycznego najlepszego czasu przez jedną lub więcej osad zostanie przeprowadzony dodatkowy wyścig na 500 metrów. Do wyścigu zostanie wytypowana jedna osoba z drużyny - czytamy na serwisie Legia.com.

Wpisowe wynosi 200 zł od osady. Główną nagrodę - okazałe Trofeum Stulecia Legii Warszawa wręczy prezes Bogusław Leśnodorski. Pozostałe kategorie zostaną nagrodzone pucharami. W regatach udział wezmą m.in. Joanna Leszczyńska i Agnieszka Kobus, które wraz z Marią Springwald i Moniką Ciaciuch, podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro sięgnęły po brązowy medal w wioślarskiej czwórce podwójnej.

Zapisy na regaty i informacje pod adresem mailowym: wtrLegia@gmail.com