Zaczęło się słabo, ale potem było lepiej. Jak grała Legia z Zagłębiem [OCENY]

Legia w 9. kolejce Lotto Ekstraklasy przegrała z Zagłębiem Lubin 2:3. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Besnika Hasiego za to spotkanie (skala 1:6).
Arkadiusz Malarz: 3. Koledzy z pola nie pozwalali mu na chwilę odpoczynku. Od początku meczu skoncentrowany. W 11. minucie instynktownie obronił strzał Michala Papadopoulosa. Kilka minut później wpuścił co prawda gola po stałym fragmencie gry, ale jest ostatnim, którego za niego trzeba obwiniać.

Bartosz Bereszyński: 2. Przerywał akcje Zagłębia, ale miał problemy z wyprowadzeniem piłki. W drugiej połowie zaczął grać lepiej - ruchliwy, szukał gry - ale nadal miał chaotyczne momenty.

Jakub Czerwiński: 2. Zestresowany przez całą pierwszą połowę. Kilka niepewnych interwencji blisko własnego pola karnego też w drugiej. Plus za debiutanckiego gola. Niewiele zabrakło, a strzelił by też drugiego - w doliczonym czasie gry piłka po jego strzale głową trafiłą w bramkarza.

Michał Pazdan: 1. W pierwszej połowie dopasował się do reszty, czyli grał słabo. To po jego dotknięciu piłki ręką sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębia. W drugiej połowie zaczął grać solidniej, ale dobre wrażenie zatarł katastrofalną interwencją i bramką samobójczą.

Adam Hloušek: 2. W 15. minucie ofiarnym wślizgiem zatrzymał groźną akcję Zagłębia. Potem na tle fatalnie grających kolegów nie prezentował się źle, ale na drugą połowę już nie wybiegł.

Michał Kopczyński: 1+. Często cofał się i asekurował środkowych obrońców. Próbował brać ciężar gry na siebie, ale nie miał nikogo do pomocy, dlatego zaczął się gubić. Podobnie jak Hloušek - zmieniony w przerwie.

Vadis Odjidja-Ofoe: 2. Zaczął mecz od straty piłki. Złego wrażenia nie zatarł do końca pierwszej połowy. Po przerwie zaczął grać lepiej. Jedyne czym irytował, to częstym machaniem rękami i pretensjami do kolegów.

Guilherme: 2+. Przed przerwą nie grał jakoś oszałamiająco, ale przynajmniej się starał. Jednak na drugą połowę wybiegł jako lewy obrońca, przez co stracił wiele swoich ofensywnych walorów. W 85. minucie znalazł się pod bramką Zagłębia, dał się sfaulować i wywalczył rzut karny.

Miroslav Radović: 1+. W 4. minucie chyba jako pierwszy przy piłce na połowie Zagłębia. Ale to w zasadzie jedyny pozytyw, który w jego przypadku można odnotować. Po zmianie stron się trochę przebudził, ale tylko trochę. Zmieniony przez Aleksandara Prijovicia.

Steeven Langil: 1+. Długo najgorszy na boisku. Nie potrafił ani celnie wrzucić, ani na małej przestrzeni szybko rozegrać akcji. Przebudziła go - zresztą jak całą Legię - zdobyta bramka na początku drugiej połowy, ale nadal momentami nie wiedział, co się dzieje na boisku.

Nemanja Nikolić: 1. Nie wracał się po piłkę, tylko dreptał w miejscu i poprawiał getry. W drugiej połowie, kilka minut po golu Czerwińskiego, mógł wyrównać, ale zbyt długo składał się do strzału. Jeszcze lepszą okazję spartaczył pod koniec meczu, kiedy nie wykorzystał rzutu karnego wypracowanego przez Guilherme.

Thibualt Moulin: 2.Często grał na jeden kontakt, przydatny w rozegraniu piłki, ale nic wielkiego nie pokazał poza tym, że kilka razy dokładnie dorzucił piłkę na skrzydło.

Michaił Aleksandrow: 2+. Zmienił Kopczyńskiego, ale grał na prawym skrzydle. I grał, to nie jest zbyt duże słowo. Bułgar dał dobrą zmianę - rozruszał grę Legii, często posuwał jej akcje do przodu.

Aleksandar Prijović poza zmarnowaną sytuacją z 88. minuty nie pokazał nic, by zasłużyć na ocenę, nawet pochwałę.