Liga Mistrzów. Legia wydała komunikat po incydentach na trybunach: "zostaną wyciągnięte bezwzględne konsekwencje"

Z całego serca przepraszamy zarówno niemieckich, jak i polskich fanów Borussii Dortmund, którzy poczuli się dotknięci. Wobec wszystkich osób uczestniczących w naruszeniu porządku publicznego na Trybunie Zachodniej oraz w sektorze gości zostaną wyciągnięte bezwzględne konsekwencje - czytamy w oświadczeniu Legii po incydentach na trybunach w meczu z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski przegrali z wicemistrzami Niemiec 0:6.
Już po odegraniu hymnu Ligi Mistrzów kibice na tzw. Żylecie odpalili race. To samo po wyjściu na murawę piłkarzy uczynili też fani z Dortmundu, którzy niemal w całości wypełnili sektor dla gości na stadionie przy Łazienkowskiej. W połowie pierwszej części meczu kibole Legii próbowali włamać się do sektora zajmowanego przez fanów Borussii Dortmund. Musiała interweniować ochrona. W ruch poszły pięści, zaatakowani zostali stewardzi, użyto gazu łzawiącego. Przez całe spotkanie z Żylety było słychać okrzyki i przyśpiewki lżące niemiecki klub.

- Nie rozumiem, o co chodzi ludziom zaczynającym awantury na stadionie. Co chcą osiągnąć. Jak chcą pomóc temu klubowi. Co robią na tym stadionie. Po prostu nie rozumiem. Zarząd będzie się musiał tym zająć, jakoś na to zareagować - mówi Sport.pl Dariusz Mioduski, większościowy udziałowiec Legii.

Legiawydała oficjalny komunikat , w którym przeprosiła za przyśpiewki kibiców oraz zapowiedziała wyciągnięcie "bezwzględnych konsekwencji" wobec osób, które uczestniczyły w zamieszkach na Trybunie Zachodniej.

To nie pierwszy problem z agresją kiboli podczas europejskich pucharów - Legia może spodziewać się wysokich kar od UEFA. W najbliższych dniach przekonamy się, czy kolejne mecze na Łazienkowskiej będą odbywały się bez udziału kibiców. Mistrzowie Polski mogą też spodziewać się kar finansowych.

Pełna treść komunikatu Legii:

W związku z incydentami, jakie miały miejsce podczas dzisiejszego meczu Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Legią Warszawa i Borussią Dortmund niniejszym oświadczamy, że:

1) Nie są prawdziwe medialne doniesienia, jakoby kibice Legii mieli skandować "Jude Jude BVB". Ustalono, że kibice śpiewali "Nutte Nutte BVB". Jest to obraźliwa dla Borussii Dortmund i jej kibiców przyśpiewka śpiewana przez kibiców innych niemieckich drużyn - nie ma ona jednak żadnego kontekstu rasistowskiego czy antysemickiego. Niemniej jednak z całego serca przepraszamy zarówno niemieckich, jak i polskich fanów Borussii Dortmund, którzy poczuli się dotknięci.

2) Wobec wszystkich osób uczestniczących w naruszeniu porządku publicznego na Trybunie Zachodniej oraz w sektorze gości zostaną wyciągnięte bezwzględne konsekwencje.

Władze Legii WarszawaKibice śmieją się z Legii po katastrofie w Lidze Mistrzów. Prezydent Duda komentuje [MEMY]


Czy UEFA powinna zamknąć stadion Legii na kolejne mecze Ligi Mistrzów?