Młodzi nie dali rady. Borussia Dortmund wygrywa z Legią w Młodzieżowej Lidze Mistrzów [ZDJĘCIA]

W środę Legia w Lidze Mistrzów gra nie tylko w Warszawie, ale grała też w Ząbkach. Kilka godzin przed meczem na Łazienkowskiej w podwarszawskiej miejscowości na boisko wybiegli juniorzy Legii i Borussi. Niemcy wygrali 2:0.
Młodzi legioniści do rywala, mistrza Niemiec, podeszli bez kompleksów. Już w 3. minucie mogli, a w zasadzie to nawet powinni prowadzić. Na linii pola karnego piłkę świetnie odebrał Sebastian Szymański. Niepotrzebnie podawał jednak do Sandro Kulenovicia, który zwlekał ze strzałem do pustej bramki i został zablokowany.

Pierwsze wrażenie było dobre - Legia atakowała pressingiem, zabierała piłkę Borussii na jej połowie. Potem jednak przyszło drugie - gorsze. Niemcom wystarczyła jedna szybka akcja pod polem karnym Legii, by zwieść jej obrońców i już w 10. minucie pokonać Radosława Majeckiego.

Przyjemnie patrzyło się na akcję bramkową Borussii, ale kilka minut później trzeba było odwracać wzrok, a niektórzy aż wstali ze swoich miejsc. Przy blokowaniu uderzenia Konrada Michalaka źle nogę postawił Dario Scuderi. Widok był przerażający, bo noga 18-letniego obrońcy nienaturalnie się wygięła i trzeba było odwieźć go do szpitala.

Poza tym mecz dobrze się oglądało. Legioniości do przerwy nie zdołali wyrównać, ale od niemieckich rówieśników nie odstawali. Ba, stwarzali sobie nawet lepsze okazje i mogli wyrównać - w 22. minucie mocny strzał Mateusza Hołowni obronił bramkarz Borussii, a nawet prowadzić - w 33. minucie trafił Szymański trafił w poprzeczkę, sześć minut później w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka.

Po przerwie Legia aż tak dogodnych okazji nie miała. Nie miała też aż tak dobrych piłkarzy, jak Borussia. Choćby Davida Kopacza, reprezentanta Polski grającego w Dortmundzie, który w 67. minucie przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po drodze minął kilku legionistów, a na koniec trafił piłką w nogę Adriana Małachowskiego, który zdobył bramkę samobójczą.

Młodzieżowa LM istnieje od trzech lat. Po roku istnienia UEFA jednak zmodyfikowała rozgrywki. Podzieliła je na dwie ścieżki, które przecinać się mają na wiosnę. Jedną tworzą 32 drużyny, których seniorzy, jak dotychczas, dostali się do Ligi Mistrzów. W skład drugiej wchodzi 32 (kolejność zgodnie z rankingiem UEFA) zwycięzców rozgrywek juniorskich w swoich krajach.

Dzięki tej modyfikacji juniorzy Legii, zdobywając mistrzostwo CLJ, załapali się w poprzednim sezonie młodzieżowej Ligi Mistrzów. W pierwszej rundzie uporali się z bułgarskim Liteksem Łowecz (5:2 w dwumeczu), ale w drugiej byli słabsi od duńskiego FC Midtjylland (2:5 w dwumeczu).

Zdjęcie Puma Borussia Dortmund koszulka RBVB35 Zdjęcie Puma Koszulka Borussia Dortmund Badge Tee M 750122011 Zdjęcie Puma Borussia Dortmund - koszulka junior RBVB18j
Puma Borussia Dortmund kosz... Puma Koszulka Borussia Dort... Puma Borussia Dortmund - ko...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info