Legia wygrywa w Chorzowie. Nemanja Nikolić pożegnał się występem na "piątkę"? [OCENY]

Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Ruch Chorzów w meczu 7. kolejki ekstraklasy. Zobacz, jak oceniliśmy (w skali 1-6), piłkarzy Besnika Hasiego za to spotkanie.
Arkadiusz Malarz - 4. Bezrobotny. Piłkarze Ruchu Chorzów nie oddali ani jednego celnego strzału w całym spotkaniu. Golkiper Legii życzyłby sobie więcej tak nudnych meczów ligowych.

Bartosz Bereszyński - 4. Aktywny w ofensywie, ale bez efektów. Z kolei w defensywie niemal bezłbędny, nie dając żadnych szans Piotrowi Ćwielongowi, choć nie było to wyzwanie na miarę poziomu Ligi Mistrzów.

Michał Pazdan - 4+. Przy stoperach Legii Jakub Arak przeżył niezwykle trudne spotkanie. Pazdan grał blisko niego, nie zostawiał mu miejsca i interweniował czysto. W rozegraniu dokładny.

Igor Lewczuk - 4. Po pierwszych trzydziestu minutach Besnik Hasi miał do niego pretensje za jedną sytuację przy stałym fragmencie gry, gdy dał się przepchnąć rywalowi. Później jednak grał na swoim wysokim poziomie.

Adam Hloušek - 3+. Nerwowa pierwsza połowa. Chociaż znów chętnie włączał się do ataków, był szybszy od rywali, to pod własną bramką głównie jego stroną atakował Ruch i zdarzyło się, że chorzowianie przedarli się w "szesnastkę" gości.

Vadis Odjidja-Ofoe - 4. Na tle tak słabych rywali wypadł najlepiej ze swoich dotychczasowych występów. Z łatwością znajdował sobie miejsce, inteligentnie prowadził grę Legii. Jedyne czego mu brakowało, to precyzji przy strzałach z dystansu, bo miał dwie dobre okazje.

Michał Kopczyński - 4. Kolejny zawodnik, który po prostu uspokoił grę Legii. Dyktował tempo, dodatkowo świetnie poradził sobie z Patrykiem Lipskim. Raz popełnił błąd, gdy niepotrzebnie zagrał piłkę ręką.

Thibault Moulin - 4. Chociaż od kilku tygodni gra z urazem, to widać, że dociera się jego współpraca z Nemanją Nikoliciem. Kilka razy próbował prostopadłych podań do napastnika, aż udało się takie, które jego kolega wykorzystał.

Guilherme - 3. Nerwowo przy piłce, przyspieszał decyzje i często tracił piłkę. Nie był tym zawodnikiem na którego Besnik Hasi musiał czekać w związku z jego kontuzją. Jemu dwa tygodnie przerwy na reprezentację powinny przydać się najbardziej.

Nemanja Nikolić - 5. Momentami można było odnieść wrażenie, że jest poza grą Legii, ale wtedy dostaje dobre podanie, odjeżdża rywalom i strzela gola. Drugiego w zasadzie wypracował, ponieważ jego uderzenie do bramki skierował obrońca Ruchu. Jeśli miało być to pożegnanie Nikolicia z Legią, to wypadło okazale.

Michał Kucharczyk - 3. "Nie ukrywam, że od kilku tygodni gram z bólem w nodze" przyznał w przerwie meczu Kucharczyk. Wtedy już został zmieniony, bo uraz się pogłębił przy jednym ze starć. A jego występ po prostu pokazał, że wystawienie go mogło być niepotrzebnym ryzykiem i osłabieniem drużyny.

Steveen Langil - 3+. Obudził się w końcówce spotkania, ale wcześniej, od zmienienia Michała Kucharczyka, rzadko stanowił zagrożenie. Chociaż potrafił zdobyć sobie kilka metrów przewagi nad rywalem, to brakowało dokładnego podania w pole karne.

Tomasz Jodłowiec - 4. Po kilku słabych występach w Chorzowie zaczął na ławce rezerwowych. Gdy już jednak wszedł, to pokazał, że za swój los się nie obraża. Podtrzymał dominację Legii w środku pola, zaliczył zagranie do Nikolicia, które Węgier zamienił na drugiego gola.

Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA DOMOWA S86370 Zdjęcie Adidas Koszulka meczowa Legia Warszawa Pazdan Zdjęcie Adidas Legia Warszawa t-shirt DLEG18
ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ... Adidas Koszulka meczowa Leg... Adidas Legia Warszawa t-shi...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info