Liga Mistrzów. Legia poznała grupowych rywali. Ma to co chciała - wielkie potęgi!

Real Madryt, Borussia Dortmund, Sporting Lizbona - to drużyny, z którymi Legia zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Współwłaścicielowi klubu Dariuszowi Mioduskiemu śniło się, że Legia zagra z Realem. Prezes Bogusław Leśnodorski mówił, że woli trafić na Barcelonę. A Besnik Hasi znowu na odwrót: Real, bo to właśnie jemu kibicuje, a Barcelony nie lubi.

Od wtorku, po wyeliminowaniu FC Dundalk (Legia w dwumeczu wygrała z Irlandczykami 3:1), na Łazienkowskiej większość osób powtarzała, że w fazie grupowej chce trafić na Real albo Barcelonę. Życzenia legionistów zostały spełnione. Przynajmniej części z nich, bo mistrzowie Polski, którzy po 21 latach przerwy wracają do LM, w fazie grupowej zagrają właśnie z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona

Losowanie grup LM odbyło się w czwartek na gali UEFA w Monako, gdzie Legię reprezentowali właściciel Dariusz Mioduski, dyrektor sportowy Michał Żewłakow, dyrektor ds. rozwoju Dominik Ebebenge, koordynator działu Sportu Marta Wasiluk i pełnomocnik zarządu ds. międzynarodowych i administracji Tomasz Zahorski.

Pierwsze mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegrane zostaną 13 i 14 września. Ostatnia kolejka fazy grupowej 6 i 7 grudnia. Finał tej edycji LM odbędzie się 3 czerwca na Millennium Stadium w Cardiff (Walia)

Grupy Ligi Mistrzów sezonie 2016/2017

Grupa A: Paris Saint-Germain, Arsenal, FC Basel, Łudogorec.

Grupa B: Benfica Lizbona, SSC Napoli, Dynamo Kijów, Besiktas.

Grupa C: FC Barcelona, Manchester City, Borussia M., Celtic.

Grupa D: Bayern Monachium, Atletico Madryt, PSV, FK Rostow.

Grupa E: CSKA, Bayer Leverkusen, Tottenham, AS Monaco.

Grupa F: Real Madryt, Borussia, Sporting Lizbona, Legia.

Grupa G: Leicester City, FC Porto, Club Brugge, FC Kopenhaga.

Grupa H: Juventus Turyn, Sevilla, Olympique Lyon, Dinamo Zagrzeb.