Oficjalnie. Maciej Dąbrowski nowym zawodnikiem Legii Warszawa

Maciej Dąbrowski został nowym piłkarzem Legii Warszawa. 29-letni obrońca podpisał z klubem trzyletni kontrakt.
O tym, że Dąbrowski trafi do Legii wiadomo było od kilkunastu dni. Stołeczny klub zapłacił bowiem Zagłębiu Lubin klauzulę odstępnego wynoszącą 300 tys. euro. Obie strony umówiły się jednak tak, że Dąbrowski trafi do Warszawy dopiero po III rundzie eliminacji Ligi Europy, gdzie ekipa Piotra Stokowca grała z duńskim SonderjyskE.

W czwartek Zagłębie odpadło z pucharów, a w piątek Dąbrowski miał zostać zaprezentowany jako nowy piłkarz Legii. Sprawa zaczęła się jednak komplikować, bo jak poinformował serwis Legia.Net, władze klubu z Lubina uznały, że do kwoty 300 tys. euro trzeba jeszcze dopłacić podatek VAT, czyli 69 tysięcy euro. Spór obu stron nie trwał długo. Legia podatku dopłacać nie musiała i w sobotę po południu poinformowała, że Dąbrowski został jej nowym piłkarzem.

Dąbrowski zawodnikiem Zagłębia był od rundy wiosennej sezonu 2014/15, kiedy trafił do lubińskiego klubu z Pogoni Szczecin. W poprzednim sezonie 29-latek zagrał w 33 meczach i strzelił trzy gole. Wraz z drużyną Stokowca zajął trzecie miejsce w ekstraklasie.

Wszystko wskazuje na to, że Dąbrowski będzie ostatnim transferem Legii w letnim oknie transferowym. Wcześniej na Łazienkowską sprowadzono Vadisa Odjidja-Ofoe (pomocnik), Steevena Langila (skrzydłowy), Thibaulta Moulina (pomocnik) oraz kilku młodych piłkarzy: Sandro Kulenovicia, Tin Maticia, Albana Sulejmaniego, Saddama Sulley'a i Konrada Handzlika.