Wisła - Legia. Słabi Hamalainen i Kosecki. Najlepsi Moulin i Prijović [OCENY]

Mistrzowie Polski wygrali 3:2 z Wisłą Płock w meczu trzeciej kolejki Lotto Ekstraklasy. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Besnika Hasiego za to spotkanie w skali 1-6.
Arkadiusz Malarz: 3. Bez szans przy golach dla Wisły. Poza uderzeniami Tomislava Bozicia i Przemysława Szymińskiego nie miał wiele pracy. W 70. minucie w bardzo dobrym stylu odbił uderzenie Siergieja Kriwca.

Łukasz Broź: 1+. Bardzo słaby występ bocznego obrońcy. Przegrywał pojedynki, podawał niedokładnie, zaliczał proste straty. Do tego rzadko podłączał się do akcji ofensywnych, czyli nie robił tego, czego od bocznych obrońców wymaga Hasi.

Jakub Rzeźniczak: 2+. Od początku nerwowy, przegrał kilka pojedynków. Zdarzały mu się także niedokładne podania. Na pewno meczem w Płocku nie przybliżył się do powrotu do wyjściowej jedenastki w europejskich pucharach.

Igor Lewczuk: 4. Najlepszy z obrońców Legii. Do bardzo pewnej postawy w defensywie dołożył zwycięskiego gola po dośrodkowaniu Moulina.

Tomasz Brzyski: 2+. Lepszy od Brozia, ale grą na kolana nie powalił. Nieźle radził sobie w pojedynkach, próbował podłączać się do akcji ofensywnych, ale z przodu jego zagraniom brakowało jakości. Podobnie było przy stałych fragmentach gry, które wykonywał wymiennie z Moulinem.

Michał Kopczyński: 3. Zaczął źle - już w 2. minucie przegrał pojedynek główkowy z Tomislavem Boziciem, który dał gospodarzom prowadzenie. Później odzyskał jednak równowagę i dobrze ubezpieczał angażujących się w rozegranie Hamalainena i Moulina. Kolejny niezły występ wychowanka Legii.

Thibault Moulin: 4. Zaliczył asystę przy golu Prijovicia. Dośrodkowywał z rzutu rożnego, kiedy bramkę na 3:2 zdobył Lewczuk. Francuz z każdym kolejnym meczem wyrasta na lidera drugiej linii.

Kasper Hamalainen: 1. Anonimowy występ Fina. Widać, że wciąż nie może odnaleźć się w taktyce Hasiego. W Płocku błysnął tylko raz, kiedy po przerwie dobrze rozegrał piłkę z Prijoviciem, wypracowując szansę Kucharczykowi. W 71. minucie zmieniony przez Jodłowca.

Jakub Kosecki: 1. Dostał szansę od Hasiego i całkowicie go zawiódł. Podawał niedokładne, przegrywał pojedynki, nie stanowił żadnego zagrożenia dla bramki Kiełpina. Dla Koseckiego, biorąc pod uwagę obecność w Legii Steevena Langila, była to być może ostatnia okazja do przekonania do siebie trenera.

Aleksandar Prijović: 5. Najlepszy legionista na boisku. W 17. minucie strzelił kontaktowego gola. Tuż przed przerwą asystował przy bramce Kucharczyka. Po przerwie, miał udział przy trafieniu Lewczuka. Swoją postawą na pewno dał Hasiemu do myślenia przed meczem z Trencinem.

Michał Kucharczyk: 3+. Już nie gra tak, jak na początku sezonu, kiedy biegał, starał się, ale notorycznie brakowało mu dokładności. W meczu z Trencinem dał asystę, w Płocku strzelił wreszcie gola. Widać, że jego forma rośnie.

Steeven Langil, Tomasz Jodłowiec i Nemanja Nikolić grali za krótko, by ich ocenić.