Kiedyś z Legią odnosił wielkie sukcesy w pucharach, teraz jest bezdomny. Wstrząsająca historia Jacka Sobczaka

Grał z Sampdorią Genua i z Manchesterem United w półfinale Pucharu Zdobywców Pucharów. Był podstawowym zawodnikiem, młodzieżowym reprezentantem Polski. Teraz jest bezdomny i schorowany. - Chciałbym mieć mieszkanie. Pokój z kuchnią. Co więcej potrzeba mi do szczęścia - mówi Jacek Sobczak, były piłkarz Legii.
- Jestem bezdomny - przecedza przez zęby Sobczak, z którym spotkał się i opisał jako pierwszy "Przegląd Sportowy". - Mówię to zdanie, ale nie nauczyłem się go wypowiadać. Wstydzę się, że nie dałem sobie rady w życiu, że popełniłem tyle błędów - z trudem wyznaje były piłkarz Legii, który w 1991 roku grał z tym zespołem w półfinale Pucharu Zdobywców Pucharów.

Sobczaka w Wałbrzychu odwiedzili też dziennikarze Legia.Net. Były piłkarz stołecznego klubu w długim materiale dla serwisu opowiadał najpierw o swoich początkach w Legii, kolegach z byłej drużyny i sukcesach, które z nimi osiągał.

- Byłem w grupie chłopców... weselszych. Ja, Wojtek Kowalczyk, Darek Czykier i Marek Jóźwiak. Śmiechu nie brakowało. Po meczach chodziło się na piwko razem z żonami, dziewczynami. Atmosfera była miła, czasem wręcz sielska - mówi.

- Kiedyś razem ze wspomnianymi panami, może był ktoś tam jeszcze, byliśmy przed meczem na basenie. Do pierwszego gwizdka zostały dwie godziny, a "Kowal" stwierdził, że chyba czas iść już na stadion. Dosyć spokojnie spojrzałem na niego i ze szczerością wypaliłem, że przecież bez nas nie zaczną. Potrafiliśmy się nie spieszyć - wspomina Sobczak.

Dzisiaj to jedynie odległe wspomnienie. Sen z powiek 46-latkowi spędza brak własnego mieszkania i dokuczająca choroba (ma kłopoty z trzustką oraz cukrzycą). Sobczak jest bezdomny, mieszka w wałbrzyskiej noclegowni. A w zasadzie to pomieszkuje, bo czas w nocy woli spędzać w pracy, niż w zatłoczonym pokoju (pracuje jako ochroniarz).

O czym marzy? O własnym kącie. Dachu nad głową, którego nie musiałby dzielić z kilkudziesięcioma innymi osobami. - Nie chcę, by ktoś mi kupował mieszkanie. Wystarczy mi najtańsze lokum. Gdybym miał wynajęte mieszkanie, to bym się pozbierał - zapewnia.

Pomocną dłoń od jakiegoś czasu wyciąga do niego pani Agnieszka. To właśnie dzięki niej Sobczak - jak sam mówi - postanowił się otworzyć i opowiedzieć swoją historię innym. Po jej opublikowaniu w prasie jego losem zainteresowała się już Fundacja Wspierania Sportu "Łączy nas football" z Dolnego Śląska.

Jej prezes zarządził zbiórkę pieniędzy na rzecz byłego sportowca: - Całość pozyskanej kwoty przeznaczymy na leczenie Jacka oraz na zakup wyposażenia do mieszkania, które prawdopodobnie otrzyma od władz Wałbrzycha. Prezydent miasta Roman Szełemej poznał już sprawę. Otrzymaliśmy zapewnienie, że zrobi co w jego mocy, aby takie lokum Jackowi Sobczakowi przekazać - powiedział Wiesław Żurek.Ratunek schorowanemu mężczyźnie może przynieść każda osoba, która wpłaci pieniądze na rzecz fundacji "Łączy nas football". Numer konta to: 41 1240 1978 1111 0010 4722 0145 (z dopiskiem "pomoc dla Jacka Sobczaka").Zdjęcie Adidas Piłka nożna Legia Warszawa AH9621 Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA DOMOWA S86370 Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka RLEG09
Adidas Piłka nożna Legia Wa... ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ... Adidas Legia Warszawa koszu...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info