Nemanja Nikolić: Faza grupowa Ligi Europy jest blisko, ale trzeba mierzyć wyżej

- Jesteśmy bardzo blisko zapewnienia sobie gry w fazie grupowej Ligi Europy, ale trzeba mierzyć wyżej. Dla Legii udział w europejskich pucharach na tym etapie rozgrywek powinien być celem minimum - powiedział po meczu z AS Trencin napastnik Legii Nemanja Nikolić.
W środę mistrzowie Polski przybliżyli się do awansu do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Warszawianie pokonali na wyjeździe Trencin 1:0. Zwycięską bramkę w 69 minucie zdobył Nemanja Nikolić, który wykorzystał podanie Michała Kucharczyka. To czwarty gol Legii w europejskich pucharach w tym sezonie i czwarty strzelony przez Nikolicia.

- Uwielbiam strzelać gole, taka też jest moja rola, ale muszę podkreślić, że przy trafieniu w Żylinie największą pracę wykonał Kucharczyk. Podał mi znakomicie, więc ja tylko musiał dostawić nogę i z bliska pokonać bramkarza. Nie było to specjalnie trudne - opisał swoją bramkę Nikolić.

- Przywozimy do Warszawy bardzo dobrą zaliczkę. Gol na wyjeździe przy zachowaniu czystego konta jest podwójnie ważny. Jesteśmy bardzo blisko zapewnienia sobie gry w fazie grupowej Ligi Europy. Ale trzeba mierzyć wyżej. Dla Legii udział w europejskich pucharach na tym etapie rozgrywek powinien być celem minimum - dodał Węgier.

- 1:0 to wynik dobry, ale także bardzo niebezpieczny. Nie możemy pozwolić sobie choćby na moment nieuwagi w rewanżu. Rywale pewnie się na nas rzucą, ale my nie mamy zamiaru zagrać na 0:0. Trzeba pokazać się z dobrej strony. Zresztą najpierw w lidze - w sobotę, w Płocku - bo w niej jeszcze nie wygraliśmy. Czas najwyższy to zmienić. O Trencinie pomyślimy od niedzieli - zakończył superstrzelec Legii.

Rewanż Legia - Trencin w środę o godz. 20.45 przy Łazienkowskiej.

nternauci śmieją się z ligi, ale bardziej z Liga+ Ekstra [MEMY]